חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בעקבות האירועים הביטחוניים: המלצות מרכז שניידר כיצד להתמודד עם חרדה אצל ילדים

ההסלמה במצב הביטחוני משפיעה גם על הילדים שלנו. חלקם - מי פחות ומי יותר - חשים במתח, בדאגה ובחרדות הקיימים בסביבתם. מדובר בתחושות טבעיות, אולם ההורים חייבים לשדר ביטחון לילדיהם. טיפים ממנהל המערך הפסיכולוגי במרכז שניידר
פורסם: 07.10.23 | עודכן: 14.10.23


בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני, יוצאים מומחי מרכז שניידר בהמלצות כיצד להתמודד עם חרדה אצל ילדים. דני לוטן, מנהל המערך הפסיכולוגי במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית, מציין כי באופן כללי חשוב להדגיש כי תחושות הלחץ הן נורמליות למצב, וכאשר הורים משדרים בטחון ושליטה לצד המתח והדריכות, רוב הילדים יקבלו זאת בהבנה. בנוסף, הוא ממליץ:
 
לאפשר לילדים לשאול שאלות ולהעלות חששות לגבי המצב:
לשדר ששאלות ופחדים הם לגיטימיים בימים אלה ולהראות שההורה לא נלחץ מהן. יש לזכור שילדים קולטים יותר את הטון שבו המבוגר עונה להם ופחות את המסר המילולי.
 
להמנע מהצפה של דיווחי חדשות:
מכיוון שאנחנו מוצפים בדיווחים באינטרנט, בטלפון הנייד, בטלויזיה וברדיו, חשוב לא להציף את הילדים בחדשות, תמונות ופרשנויות באופן בלתי פוסק. כמובן שאין צורך להסתיר מילדים את המצב, אך חשוב להימנע מחשיפה מתמשכת וילתי פוסקת של ידיעות מדאיגות ומראות קשים בכלי התקשורת.
 
להרגיע באופן שקול:
במסגרת מתן המידע, לא מומלץ לומר שאין שום סכנה או שבטוח במאה אחוזים שהכל יהיה בסדר, אלא לשדר שכל הפעולות האחראיות, הנדרשות מהמצב הנוכחי נעשו, שגורמי הביטחון מטפלים ומחליטים בצורה שקולה. אם הילד חרד במיוחד -חשוב לא להיבהל ולא לנסות להרגיע בלי הרף,  כי זה עלול לגרום ללחץ נוסף. יש להסביר שכרגע כולם נמצאים במתח מסוים ושהמצב נבדק כל הזמן על ידי ההורים והגורמים המתאימים.
 

דני לוטן הוא פסיכולוג קליני, מנהל המערך הפסיכולוגי במחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר
שניידר עד הבית - דואגים למתבגרים


וובינר "שניידר עד הבית" שנערך על ידי מומחי המערך הפסיכולוגי במרכז שניידר בנושא התמודדות עם חרדה בקרב מתבגרים. אפרת בלשן, פסיכולוגית קלינית במרפאת חרדה במרכז שניידר ודני לוטן, מומחה בחרדה בילדים ומנהל המערך הפסיכולוגי, משיבים לשאלות של הורים.מחבקים את החרדה - איך לעזור לילדינו להתמודד עם המצב


וובינר "שניידר עד הבית" שנערך על ידי מומחי המערך הפסיכולוגי במרכז שניידר בנושא התמודדות עם חרדה בקרב ילדים ומניעת פוסט טראומה.

עבור לתוכן העמוד