חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שניידר בתקשורת

10/12/2023
תיעוד מיוחד ממחלקת הילדים השבים ששוחררו מהשבי.
"חדשות כאן 11"להמשך הכתבה...
10/12/2023
ד"ר יעל מוזר גלזברג, רופאה בכירה במחלקת השבים במרכז שניידר, מספרת בראיון מרגש על הקושי לטפל בילדים ומבוגרים שחזרו מהשבי, על הסיפורים שמזכירים תקופות חשוכות ומהו הדבר שהיא מייחלת לו יותר מכל.
"רשת 13"להמשך הכתבה...
08/12/2023
פרופ' גילת לבני על המפגש של אנשי הצוות הרפואי עם הילדים שחזרו מהשבי.
"חדשות 12"להמשך הכתבה...
06/12/2023
"הם מגיעים צללים של ילדים. אבל אז, עוברות בערך 12 שעות ולאט לאט רואים את הילד חוזר, מפשיר, הבעה קטנה, חיוך, פתאום הוא רץ במסדרון, הולך לאכול", כך מתארות בהתרגשות נשות מערך הרפואה מבית החולים שניידר את הילדים שחזרו משבי חמאס. איך מתנהגים מי שחוו את הרוע האנושי בהתגלמותו, איך הם מגיבים לחברים ומה עוד מצפה להם בדרך הארוכה לשיקום.
"ידיעות אחרונות - זמנים מודרנים"להמשך הכתבה...
06/12/2023
כשד"ר אבי שלגר, כירורג ילדים ותושב פלורידה, שוחח בטלפון עם משפחתו שהגיעה לארץ בשמחת תורה כדי להביא לקבורה את סבו, הוא לא דמיין שתפרוץ מלחמה. אבל אחרי כמה ימים, כשהפצועים המשיכו להגיע לבתי החולים והחדשות התפשטו בעולם, הוא הבין שיש לו ייעוד ומיד התגייס להתנדב לשניידר. "בשלב הזה כולם מחפשים לעזור וגם מוכנים להקריב בשביל זה".
"mako"להמשך הכתבה...
03/12/2023
הוא, ראש המערך הפסיכולוגי בבית החולים לילדים שניידר, היא, ראש המערך הסוציאלי אבל שום דבר בניסיון שלהם, ולמעשה גם בניסיון של כל הקולגות שלהם בעולם, לא הכין אותם לשבוע שבו קלטו לטיפולם עשרים ושישה חטופים ששבו מעזה. בתוכם - תשעה עשר ילדים שכולנו למדנו להכיר את השמות שלהם, את הפנים התמימות והכובשות שלהם, את הסיפורים המטלטלים - סיפורי שבי של ילדים.
"כאן 11 - יהיה טוב"להמשך הכתבה...
25/11/2023
אחרי 49 ימים בשבי, 13 החטופים התאחדו עם משפחותיהם. אוהד בן ה-9 פגש את משפחתו ורץ לאביו, יוני אשר הסביר לבנותיו הקטנות שתכף יגיעו הביתה, אמיליה בת ה-6 התרגשה לראות את סבתא בבית החולים שניידר.
"ynet"להמשך הכתבה...
25/11/2023
שעות מרגשות בישראל: לאחר ששוחררו משבי חמאס - אמיליה, אוהד ויתר החטופים נפגשו עם משפחותיהם. אוהד בן ה-9 שיחק לראשונה בקוביה הונגרית שהוא אוהב במיוחד, והפריח בועות סבון • אמיליה הקטנה נפגשה עם סבתה ובני משפחה נוספים. יוני אשר התאחד עם אשתו ושתי בנותיו הקטנות שנחטפו: "הנה, החלום התגשם".
"mako"להמשך הכתבה...
21/11/2023
ביומיום הם אנשי צוות רפואי ומטפלים באנשים. בשבת השחורה הם גויסו למילואים כדי לטפל בנפגעים הרבים שזרמו לבתי החולים. חודש אחרי, הם מספרים על המראות, האנשים וגם על השליחות שנפלה בחלקם. סופי וחניש (30), אחות טיפול נמרץ במרכז שניידר, אשר הייתה לוחמת בפלוגות חילוץ והצלה, אבל בימים אלה היא אחראית על חילוץ במקומות שבהם נפלו טילים.להמשך הכתבה...
20/11/2023
משפחתו של סמ"ר יהונתן יצחק סמו שנפל בקרב במרכז הרצועה ואיבריו הצילו שישה חולים, נפגשה במרכז שניידר עם איילת עם אמה של התינוקת שזכתה לתרומת אונת כבדלהמשך הכתבה...
19/11/2023
הלחץ, המתח והחרדה שמאפיינים את התקופה הנוכחית, עשויים לגרום לפספוס של בדיקות חיוניות בקרב הילדים. רופא ילדים מפציר בהורים שלא לוותר על הבדיקות החיוניות ומסביר באילו מצבים חשוב לגשת לרופא ועל אילו פרוצדורות אסור לכם לוותר – חלקן ממש עשויות להציל את חיי הילדים שלכם.
"mako"להמשך הכתבה...
13/11/2023
בשבוע 33 ובמשקל 880 גרם בלבד, נולדה התינוקת המתוקה בבי"ח שניידר – כבת בכורה להוריה, אחרי 6 שנים של טיפולים. האחות שצילמה אותה בסוודר כחול-לבן שסרגה אימה, מספרת שהתחושות במחלקה מהולות בשמחה ובעצב, אך כל תינוק שנולד מעורר תקווה מחדש. "המלחמה בפגייה היא יומיומית - כל פג הוא עולם ומלואו".
"mako"להמשך הכתבה...
09/11/2023
אתמול דווח על פיגוע ירי בשומרון, שבמהלכו נפצעו הורים צעירים מירי לעבר רכב סמוך לאיתמר. תינוקת כבת 5 חודשים שהייתה ברכב לא נפגעה. בטור מיוחד מספרת הרופאה משניידר שקיבלה לידיה את התינוקת לצורך בדיקה, על התחושות הקשות שגרמו לה לתהות גם לשלומם של הילדים החטופים. "אני מעבירה אותה החזרה לבני המשפחה שלה, וחוזרת לחושך של התורנות ולחושך שבלב שלי".
"mako"להמשך הכתבה...
06/11/2023
ביום-יום הוא עובד ככירורג מנתח בשניידר, ובימים אלה הוא משרת כרופא שמטפל בחיילים בשטח. ד"ר סגל כבר ראה מראות קשים בחייו, בין היתר כשהגיע לטפל בנפגעי המלחמה באוקראינה, אבל שום דבר לא הכין אותו לזוועות שהתרחשו בעוטף. "היו שם מראות שהנפש מתקשה להכיל".
"mako"להמשך הכתבה...
05/11/2023
ד"ר קרן שחר ניסן מהמרכז הרפואי שניידר הייתה באמצע חופשת הלידה שלה כשפרצה המלחמה אחרי מתקפת הטרור הרצחנית ב-7 באוקטובר. היא לקחה את התינוקת שלה, בת הארבעה חודשים, וירדה לאילת למרפאת ילדים לילדי העוטף שהוקמה על ידי שניידר מקבוצת כללית: "לשבת לצדם בדממה ולנסות להתחלק בכובד האדיר של המועקה הזו שאין לה נחמה". טור אישי
"וואלה"להמשך הכתבה...
05/11/2023
אסתמה היא אחת המחלות השכיחות בעונה הנוכחית. מה גורם לה, איך היא מתבטאת וגם: מה עושים כשילד סובל מהתקף אסתמה בממ"ד? ד"ר מאיר מי זהב, מנהל יחידת האסתמה במכון לרפואת ריאות במרכז שניידר עם כל ההסברים.
"mako"להמשך הכתבה...
05/11/2023
הם גם מילואימניקים שמשרתים במילואים, וגם הורים לילדים חולי סרטן המטופלים במחלקה האונקולוגית בשניידר - שוחחנו עם שני אבות שמספרים על המלחמה הכפולה שלהם: לנצח את המחלה וגם את המחבלים. "אין לי ברירה. מדובר במערכה שכל עם ישראל התגייס למענה"להמשך הכתבה...
03/11/2023
יש מעט מאוד רגעי אושר ושמחה בתקופה העצובה הזו, אבל בכל פעם כשאנחנו רואים סרטון של כלבי טיפול שנותנים מזור לילדים או מבוגרים - הלב שלנו פועם בקצב אחר. הכירו את טדי (הגדול) וטדי (הקטן) שהצליחו להנעים את הזמן של בניה ונתאי במרכז שניידר.
"walla"

להמשך הכתבה...
02/11/2023
שמחה מהולה בצער עמוק: בפגייה במרכז שניידר, מאושפזות בימים אלה תאומות שנולדו בשבוע ה-34. רק שבועיים לפני כן נהרג דודן כשיצא עם כיתת הכוננות של כרם שלום לעזור לאחת המשפחות ביישוב.
"ynet"להמשך הכתבה...
01/11/2023
בין אם נרצה או לא, המחלות לא מחכות שתסתיים המלחמה. תחושות הפחד והכאוס עלולים להביא לדחייה של טיפולים שגרתיים, והדבר עלול להוביל לתחלואה מיותרת. אם כן, מתי נדע שחייבים לגשת לטיפול רפואי דחוף - ואיך עלינו להכין ציוד לעזרה ראשונה? מומחי מרכז שניידר הכינו מדריך עם כל הפרטים לטיפול בילדים בשעת מלחמה.
"mako"להמשך הכתבה...
עבור לתוכן העמוד