חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שניידר בתקשורת

26/09/2023
תינוקת בת תשעה חודשים אושפזה בטיפול נמרץ במרכז הרפואי שניידר עקב דלקת קרום המוח. ההורים ממרכז הארץ החליטו לגדלה ללא חיסונים. פרופ' אפי בילבסקי, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים, במסר לציבור: "ילדים שחוסנו כהלכה בחיסון הזה, מוגנים מזיהום בחיידק".
"ynet"להמשך הכתבה...
24/09/2023
הכבישים הסואנים שיפנו את מקומם לדממה של יום כיפור, יזמנו אליהם רוכבי אופניים רבים ובהם ילדים ובני נוער. בטור מיוחד, כירורגית משניידר, שכבר רגילה לראות בכל שנה את הצד הפחות מלבב של המנהג, פונה אל ההורים כדי שישמרו על הילדים מפני הסכנות הטמונות בכביש, גם ביום שלכאורה נראה הבטוח ביותר לרכיבה. "לפעמים מספיק למשש את השברים של ילדה שהגיעה עם אגן מרוסק".
"mako"להמשך הכתבה...
18/09/2023
אחרי שאחיה נפטר ביחידה לטיפול נמרץ לב בשניידר, חן גודינגר יצחקוב, אחות במקצוע, החליטה לעבור ולעבוד שם, כדי להשפיע ולעזור לילדים אחרים עם בעיות דומות לשל אחיה. "כשאני מלווה משפחה לחדר הניתוח הרגש צף", היא מספרת.
"וואלה"להמשך הכתבה...
16/09/2023
ד"ר יעל רנרט יובל, רופאה בכירה ביחידה לרפואת עור במרכז שניידר ממליצה על שגרת טיפוח העור אצל ילדים.
"וואלה"להמשך הכתבה...
16/09/2023
מאז היוולדה היו חייה של יולי בסכנה כתוצאה מתסמונת המתרחשת אחת ל-15 אלף לידות. תרומת כבד של שהם דוד תורג'מן בן הארבע, שטבע למוות, נתנה לה ולמשפחתה חיים חדשים. "זה היה כמו קסם - הילדה הזו היא זינה הלוחמת".
"ynet"להמשך הכתבה...
14/09/2023
ד"ר נועה בן ארויה, פסיכיאטרית מומחית לילדים ונוער ומנהלת היחידה הפסיכולוגית האמבולטורית במרכז שניידר מסבירה כיצד ניתן לזהות סימני התעללות בקרב בני הנוער
"מעריב"להמשך הכתבה...
13/09/2023
הנערה הגיעה איבדה הכרה בביתה והגיעה לבית החולים שניידר במצב של סכנת חיים. אביה: "היא ילדה בריאה, זה נחת עלינו משום מקום, קיבלנו אותה במתנה". מומחה: "מפרצת אומנם נדירה בקרב ילדים, אבל הורים צריכים לשים לב לכאב ראש קיצוני חזק שמתעורר בפתאומיות".
"mako"להמשך הכתבה...
10/09/2023
אחרי 11 שנה שבהן עסק בהיבטים הפיזיקליים של תחום הדימות, התחיל שלומי כדורי לעבוד בבית החולים שניידר לילדים, כפיזיקאי רפואי במכון דימות ורפואה גרעינית. הוא אחראי לבקרת איכות של מכשירי הסריקה, לשיפור התמונות שהם מפיקים ולצמצום כמות הקרינה. "אני בעצם מתורגמן - מחבר בין היכולות של המכשיר לצרכים של הרופאים".
"הארץ"להמשך הכתבה...
05/09/2023
אופק, יאיר וח' - שני ילדים בני שלוש ונערה בת 14 עם אי-ספיקת לב חמורה - קיבלו חיים חדשים הודות לתרומות לב שהתקבלו באופן נדיר בסמיכות זמנים. "התרומות הגיעו ממש בדקה ה-90 עבור הילדים, שמצבם הידרדר לאחרונה - אנחנו אסירי תודה למשפחות על התרומה האצילית".
"ynet"להמשך הכתבה...
31/08/2023
ימים ספורים לפני פתיחת השנה, פגשנו שם את מאיר (5), מיכאל (4) ואור (11) שיחזרו לכיתת הלימוד שבמחלקה. הם מתרגשים ושמחים לחזור ללימודים, אבל רוצים לחזור ללמוד עם חבריהם שמחוץ לבית החולים.
"ynet"להמשך הכתבה...
31/08/2023
מאה מיליון דולף 42 אלף מטרים רבועים ותוספת של 77 מיטות. בימים אלה מסתיימת הקמתו של בניין נוסף בבית החולים שניידר - היחיד שמיועד לילדים בלבד. איך מתכננים חדרי אשפוז שצריכים לארח גם הורים, למה לא להעמיס עם צבעוניות מוגזמת והאם פינות משחק באמת עוזרות למחלימים.
"גלריה - הארץ"
להמשך הכתבה...
30/08/2023
מאות תינוקות, ילדים ובני נוער מרחבי הארץ מטופלים מדי שנה ביחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית. מדובר בילדים שמצבם הרפואי מחייב התערבות כירורגית במוח, בחוט ובעמוד השדרה שלהם. ניתוחים מורכבים אלה, דורשים מיומנות רבה וניסיון, ידע והבנת המצב, ריכוז וחשיבה יצירתית. נוירוכירורגיית ילדים על השולחן.
"הארץ"להמשך הכתבה...
28/08/2023
1 בספטמבר מתקרב, ואיתו הדילמה שכל הורה מכיר: איזה כריך נכין להפסקת האוכל בבית הספר. מנהלת היחידה לתזונה קלינית בשניידר משתפת ברעיונות מקוריים לארוחה החשובה של היום.
"ynet"להמשך הכתבה...
27/08/2023
יוסוף נולד עם מחלה גנטית נדירה שפוגעת בכליות ובכבד. בגיל 10 וחצי הגיע למצב של סכנת חיים. ניתוח נדיר שעבר בשניידר שבמהלכו הושתלו בגופו שני איברים – הציל את חייו. "בד"כ אנחנו משתילים איבר אחד, אבל המצב של יוסוף חייב את זה לצערנו".
"mako"להמשך הכתבה...
27/08/2023
"תסמונת שאיפת המיקוניום" פוגעת בילודים ומסכנת את חייהם. מתוך 420 ילדים שטופלו באקמו בשניידר, 10% הם תינוקות בני יומם. אמה של אחת התינוקות שניצלו: "שעות מורטות עצבים"
"mako"להמשך הכתבה...
22/08/2023
אם גופכם מייצר זיעה באופן שאינו הולם את מזג האוויר או את הפעילות, ייתכן שאתם סובלים מהזעת יתר, תופעה שעלולה לגרום לאי נוחות חברתית, בושה ואף חרדה. מה גורם לתופעה? אילו סוגי הזעת יתר קיימים, ומהם הטיפולים המוצעים בישראל של 2023.
"mako"להמשך הכתבה...
21/08/2023
אחרי שבועיים עמוסים, בין עוד בדיקה לעוד ניתוח, ד"ר יעל דרזניק התכוננה סוף-סוף לצאת הביתה ולנוח קצת. אלא שאז אבחנה ילד והבינה שהוא זקוק לניתוח תוספתן דחוף. היא הניחה את הדברים שלה והחליטה לנתח אותו כדי שלא ייאלץ להמתין במצב כל כך כאוב שעלול להידרדר. כעת היא משתפת את תחושותיה בטור מיוחדלהמשך הכתבה...
18/08/2023
שלוש שנים חיכו אפרת והוריה ליום שבו תוכל לקבל כליה חדשה ולהפסיק את טיפולי הדיאליזה הקשים. התורם האלטרואיסטי שלה מספר איך קיבל את ההחלטה: "בהתייעצויות עם אשתי, שהיא אחות במקצועה ויודעת איך נראים חייו של ילד עם דיאליזה, החלטתי שאני הולך על זה". גם אביו ואחיו תרמו כליהלהמשך הכתבה...
17/08/2023
שהם דוד תורג'מן בן הארבע טבע בבריכה באילת, והוריו תרמו את איבריו. האב: "שהם יקר שלי, תודה לך על מה שנתת והשארת לנו בעולם". מרתון ההשתלות במרכז הרפואי שניידר נמשך פחות מיממה, ובמהלכו הושתל הלב בילד אופק כהן בן השלוש, שקיבל את חייו במתנה.
"ynet"להמשך הכתבה...
13/08/2023
הודיעו לכם שהילד סובל מחך או משפה שסועים? מיד לאחר הלידה תתחיל סדרה של ניתוחים וטיפולים, שברוב המקרים פותרת את הבעיה במלואה. כך מטפלים במומים הללו מיום היוולדו של התינוק ועד גיל שמונה-תשע.
"ynet"להמשך הכתבה...
עבור לתוכן העמוד