חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שניידר בתקשורת

18/06/2024
בעקבות מקרה של ילדה שהגיעה לשניידר עם ממאירות מיאלואידית דלקתית שלא הגיבה לטיפול המוכר, החל המחקר שמצא את הקשר בין תסמונת H והיסטיוציטוזיס וכן את הטיפול המוצלח למחלה.
"Doctors Only"להמשך הכתבה...
17/06/2024
הגידול שהתגלה לפני כמה שנים אצל נערה צעירה הסובלת מתסמונת גנטית נדירה בשם תסמונת H הוביל לא רק לטיפול מוצלח, אלא לפריצת דרך מדעית חשובה שממצאיה פורסמו לאחרונה בכתב עת רפואי.
"הארץ"להמשך הכתבה...
06/06/2024
"אל תדברו איתו שתי שפות", "הוא לא יידע עם מי לדבר ואיך", "זה יבלבל אותו ויגרום לעיכוב שפתי" - אלו משפטים ששומעים לא מעט הורים שבוחרים לדבר עם ילדיהם בשתי שפות. אולם מסתבר שאם אחד ההורים או שניהם דוברים שפת אם נוספת – הילדים שלהם רק הרוויחו. רק יש כמה דברים שכדאי שתדעו לפני.
"mako"להמשך הכתבה...
05/06/2024
מי עלול לחלות, האם ניתן למנוע, איך מטפלים ולמי מיועד החיסון? - לנוכח גל התחלואה הנוכחי, מומחה למחלות זיהומיות עושה סדר ומסביר כל מה שכדאי לדעת על המחלה החיידקית שעלולה להיות קטלנית.
פרופ' אפי בילבסקי, מנהל היחידה למחלות זיהומיות במרכז שניידר משיב.
"mako"להמשך הכתבה...
04/06/2024
הנער, תושב מושב רינתיה, היה בחצר ביתו הגובל בשדה והוכש על ידי נחש צפע. הוא הובהל לבית החולים ואחרי כמה ימים בטיפול נמרץ, מצבו החל להתייצב. ד"ר רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בבית חולים שניידר: "מיד לאחר ההכשה יש לקרוא לעזרה, בין אם למד"א או לגורם אחר. במקביל, יש להקטין מאמץ, כדי למנוע עלייה בזרימת הדם שתגרום להתפשטות הארס".
"ynet"להמשך הכתבה...
03/06/2024
דוח של מרכז המידע של הכנסת חושף נתונים מדאיגים על תמותת ילדים בתאונות: ב-2023 נרשם שיא של 35 הרוגים, רובם בכבישים. פערים גדולים בין המרכז לצפון, ובין חרדים לשאר היהודים. "בעולם המערבי ה'מחלה' שהורגת הכי הרבה ילדים היא פציעות. הפתרון - מניעה ובטיחות", אומר ד"ר ניר סמואל משניידר | כל הנתונים.
"ynet"להמשך הכתבה...
29/05/2024
בבית החולים מדווחים על עלייה משמעותית בילדים המאושפזים עקב שעלת ומיקופלסמה – שתי מחלות חיידקיות שמערבות את מערכת הנשימה ועלולות להוביל לסיבוכים משמעותיים. מנהל היחידה למחלות זיהומיות: "ראיתי בחודשיים האחרונים יותר זיהומים במיקופלסמה ממה שראיתי במהלך כל הקריירה שלי".
"mako"להמשך הכתבה...
15/05/2024
נועם כרמי נולד עם מום נדיר: צינור ושט שמחובר לקנה הנשימה. הוא עבר שורה של ניתוחים, ובמשך שנים נשם באמצעות קנולה – צינור שהוחדר לקנה הנשימה שלו דרך הצוואר, והוזן באמצעות משאבה שמזליפה את המזון ישירות למערכת העיכול. לאחרונה עבר בבית החולים לילדים שניידר ניתוח שבו נלקח סחוס מאחת מצלעותיו, הושתל במיתרי הקול, הרחיב את האזור, פתח מעבר אוויר – והעניק לו חיים חדשים.
"ynet"להמשך הכתבה...
12/05/2024
במשך שנים סבל ילד בן חמש מקשיי אכילה והשתנקות, עד שבבית החולים שניידר הוחלט לבחון אצלו את מנגנון הבליעה.
"Doctors only"להמשך הכתבה...
09/05/2024
בשיחה מיוחדת משתפת ד"ר אפרת ברון הרלב, מנכ"לית מרכז 'שניידר' מקבוצת כללית, בחזון להוביל את רפואת הילדים בארץ ובעולם ומצהירה: "בכל הנוגע לבריאות, לילדים שלנו מגיע הטוב ביותר".
"בקהילה"
להמשך הכתבה...
07/05/2024
אמילי בת ה-6 נחנקה כשאכלה סטייק בביתה. החתיכה שבלעה אמנם נפלטה מפיה, אך היא פיתחה חשש ממשי מאכילת מזון מוצק, מה שהוביל גם לירידה במשקלה. לאחר שנשללה בעיה פיזיולוגית, היא החלה להיות מטופלת באמצעות קלינאית תקשורת בשניידר שהחזירה לה באופן הדרגתי את היכולת לאכול מזון מוצק ללא חשש. האם: "מעולם לא חשבתי שסטייק יכול להיות כל כך מסוכן".
"mako"להמשך הכתבה...
07/05/2024
ההחלטה התקבלה במשרד במטרה לאפשר לאחים ולאחיות מנוסים ומומחים להפעיל אוטונומיה מקצועית בניהול הטיפול של החולים. חוזר מנכ"ל המשרד עוסק ב-31 הליכים רפואיים כמו התקנת נקז חזה והכנסת עירוי מרכזי. אחות בשניידר: "הגיע הזמן. לאחיות יש מה לתרום לטיפול בחולים".
"walla"להמשך הכתבה...
05/05/2024
מומחי שניידר גילו גן לא מוכר האחראי לקשר בין מחלות חום, דלקת ופגיעה עצבית בשמיעה במחלת Caps. תרופה ביולוגית שניתנה לבני משפחה הסובלים מהכשל שיפרה את שמיעתם.
"Doctors only"להמשך הכתבה...
05/05/2024
פרופ' גד דותן, מנהל היחידה לרפואת עיניים במרכז הרפואי "שניידר", מטפל בבעיות ראיה אצל ילדים הנובעות משלל סיבות - בהן גידולים, פגיעות עצביות, פזילה וצפייה ממושכת במסכים. אבחון לקויות הראיה בגיל מוקדם הוא קריטי, לטענתו, כדי למנוע התקבעות והחמרה במצב.
"הארץ"
להמשך הכתבה...
02/05/2024
מהי כף רגל שטוחה? האם כדאי לקנות לילד עם כפות רגליים שטוחות נעליים מיוחדות או מדרסים? מתי צריך לפנות לרופא ואילו טיפולים אפשריים?
"Mako"להמשך הכתבה...
01/05/2024
במשך עשר שעות נותחה ליאל אביי בת השמונה חודשים במרכז הרפואי שניידר וקיבלה הזדמנות לחיים חדשים בזכות תרומת אונת הכבד של רס"ן דור זימל שנהרג מפגיעת כטב"ם של חיזבאללה. אביה, טאמנה, רוצה לפגוש את משפחת הקצין ולהודות לה אישית. ד"ר יעל מוזר גלזברג, מנהלת יחידת מושתלי כבד ילדים בשניידר, מעריכה שליאל תשוחרר לביתה בעוד שבועיים.
"ynet"להמשך הכתבה...
30/04/2024
האביב מביא איתו הרבה דברים טובים, נעים יותר, אפשר לצאת לטייל, ליהנות מהשמש, רק מה? הוא מביא איתו גם פריחה, אובך ועוד תופעות שלילדים עם אסטמה יכולות להיות קצת פחות נעימות, ולפעמים אפילו מסוכנות. אז מה עושים? מסתבר שיש כמה טיפים חשובים שיעזרו לילדים האלה לעבור את האביב בכיף.
"mako"להמשך הכתבה...
25/04/2024
ד"ר יעל דרזניק זנחה קריירה של כלכלנית בכירה במשרד האוצר לטובת מקצוע הרפואה, אותו היא מתארת בספריה. ספרה הרביעי, המתעד את סיפורי צוותי הרפואה מהשבעה באוקטובר, ייצא לאור בקרוב.
"Doctors only"להמשך הכתבה...
17/04/2024
עוזר רופא מבוסס AI, בדיקות דם ללא דקירה, התרעה לפני התפתחות הפרעת אכילה. זו רשימה חלקית של המגמות החכמות שמתרחשות בשנים האחרונות ברפואת ילדים והן צפויות להפוך את ההשקעה בחדשנות ברפואת ילדים (Ped-Tech) למכרה זהב של בריאות ציבורית.
"הארץ"להמשך הכתבה...
10/04/2024
הקונוטציה הראשונה שעולה לראש למשמע צמד המילים 'קלינאית תקשורת' זורקת במחשבות ללימודי הגייה נכונה וטיפול בצרידות. ד"ר אושרת סלע וייס, קלינאית תקשורת ומנהלת מערך קלינאי התקשורת במרכז שניידר לרפואת ילדים שוברת את הסטיגמה אחת ולתמיד ומסבירה את חשיבותם של קלינאי התקשורת במערך צוותי מקצועות הבריאות והרפואה בכלל.
"mako"להמשך הכתבה...
עבור לתוכן העמוד