חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

10 עצות לכם ההורים לקראת תחילת שנת הלימודים

עצות מהיועצות גלית ודנה, יועצות מרכז חינוכי במרכז שניידר
פורסם: 31.08.22 | עודכן: 31.08.22


 1. הטעינו את הסוללה שלכם:
  כדי שתוכלו לעזור לי להתחיל את השנה עם אנרגיה מחודשת, חשוב שתתמלאו בעצמיכם ודאגו למקורות תמיכה ויעוץ עבורכם.

 2. תראו אותי:
  שימו דגש על כל החלקים שבי, ולא רק על יכולות הלמידה שלי. ציידו אותי בפידבק חיובי, כמו חיבוק ומילות עידוד, זה יחזק אותי מאד בתקופה זו.

 3. בדקו מה אני צריך:
  כדי שתדעו באמת מה הצרכים שלי, הקדישו לי זמן איכות בנוכחות מלאה, ללא מסכים וטלפונים. שימו לב לשינויים בהתנהגות שלי, לפעמים היא אומרת את מה שאני לא יודע או יכול להגיד במילים.

 4. שוחחו איתי:
  השתדלו לשאול אותי פחות שאלות כלליות, כמו "איך היה בבית הספר?" ויותר ממוקדות, כמו "משהו טוב שקרה לך היום?", "משהו פחות טוב שקרה היום?", מה עשית בהפסקה?", כדי שאוכל לפרוק את מה שחוויתי ואגרתי במהלך היום, ואענה יותר מרק "כיף" או "לא כיף".

 5. סמכו עליי:
  כדי שאצליח לפתח אחריות אישית בלימודים ותחושת מסוגלות, תלמדו קצת לשחרר. היו מעורבים אך אל תתערבו יתר על המידה, גם מטעויות לומדים.

 6. סמכו על המערכת החינוכית:
  ההתייחסות שלכם כלפי המערכת עוברת אליי באופן גלוי ו/או סמוי, לכן אם תירצו שאפתח גישה חיובית כלפיה, שימו לב למסרים שאתם משדרים.

 7. חברים הם הכוח שלי:
  החברים שלי, ובכלל קבוצת השווים, יכולים להקל עלי במעבר ולרכך אותו, לכן שימו לב שיש לי לפחות חבר אחד מהיכרות מוקדמת, שנוכל ללוות אחד את השני בימים הראשונים. במידה ואין, עזרו לי במציאת חבר חדש, רצוי לפני תחילת שנת הלימודים. 

 8. עזרו לי להתמצא במרחב:
  תרגלו איתי את הדרך הכי בטיחותית למסגרת החדשה שלי, הסבו את תשומת לבי לכיוונים, מעברי חציה וכדומה והכירו לי את המבנה החדש, כדי שאוכל להרגיש בטוח יותר. 

 9. שתפו אותי בהתארגנות:
  הציבו לי משימות כגון: הכנה וארגון הציוד הנדרש, רשימת  תפריט שבועי מועדף לארוחת עשר, בחירת הביגוד ערב קודם, כדי לחזק אצלי את תחושת השליטה והעצמאות ולמנוע עימותים מיותרים בבקרים הלחוצים.

 10. חשוב שידעו עלי:
  אם יש מידע חשוב לגביי, כמו הגבלה בריאותית, אבחונים, שינויים במשפחה וכדומה, העבירו אותו לגורמים הרלוונטיים במערכת, כדי שהמערכת תתנהל מולי באופן מותאם ומיטבי.   
  בברכת שנת לימודים טובה מאתגרת ומשמעותית


עבור לתוכן העמוד