חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים

מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל - עמוד הבית

JCI - תו תקן של איכות ובטיחות
חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מומחי שניידר יוצאים בהמלצות לקראת חג פורים

טיפים לפורים בטוח ובריא מהמומחים של מרכז שניידר
פורסם: 11.03.19 | עודכן: 21.02.21

מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית יוצאים בהמלצות לקראת חג פורים:

ד"ר רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר, מציין כי מדי חג פורים מגיעים לבית החולים ילדים ובני נוער, כשהם סובלים מפציעות ופגיעות שונות האופייניות לחג בנוסף, השנה יותר בשנים עברו, בשל עטית המסכות והשימוש התכוף באלכוג'ל שהינם חומרים דליקים, חשוב להקפיד הקפדה יתרה ומשנה זהירות כאשר נמצאים בקרבת מקורות אש:


קפצונים:

משחק בקפצונים הוא משחק מסוכן מאוד, אשר עלול לגרום לכוויות ולהעמיד בסיכון הן את הילדים המשחקים בו והן את הילדים הנמצאים סביבם. יש להרחיק ילדים ולהימנע ככל האפשר ממשחק בקפצונים מכל סוג. במידה ובכל זאת נוצרה פגיעה מקפצונים, יש לשטוף את המקום במי ברז, לחבוש את האזור הפגוע ולהגיע מהר ככל האפשר למחלקה לרפואה דחופה בבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

משלוח מנות:

יש להקפיד כי משלוחי מנות לילדים מתחת לגיל 7, לא יכילו דברי מאכל קטנים ופיצוחים כגון: סוכריות קשות קטנות, שקדים, בוטנים, אגוזים, קשיו וגרעינים. בנוסף, חשוב להקפיד שלא יכילו חלקי פלסטיק קטנים, בכדי למנוע סכנה של שאיפה לריאות.

תחפושות ואיפור:

חשוב מאוד להקפיד על רכישת תחפושות שעברו בדיקה של מכון התקנים וכן לוודא כי התחפושות חסינות מפני אש ואינן מרכיבות נוצות, נייר, קרטון וצמר גפן. חשוב לוודא כי הילדים שומרים על מרחק מאש, במיוחד כאשר חובשים כובעים ופאות. בנוסף, מומלץ להשתמש רק במוצרי איפור המאושרים על ידי משרד הבריאות. במידה וקיים חשד לתגובה עורית כתוצאה משימוש במוצרי האיפור, הטיפול המומלץ הוא לשטוף את האזור במים ולפנות לעזרה רפואית.

בקבוקי ספריי וקצף:

בקבוקי תרסיס וקצף מכילים חומרים כימיים, אשר עלולים להיכנס לעיניים ולגרום לפגיעה. לכן ההמלצה היא להימנע משימוש בבקבוקים אלה. אם בכל זאת משתמשים בבקבוקים אלה, חשוב להקפיד שלא להתיז אותם לכיוון העיניים. במקרה של צריבה בעין כתוצאה ממגע עם החומרים הללו, יש לשטוף את העיניים במי ברז ולפנות לקבלת טיפול רפואי.

 

דפנה זיו-בוסאני, מנהלת יחידה לתזונה ולדיאטה במרכז שניידר לרפואת ילדים, מסבירה כי חג פורים הוא חג בו ילדים נחשפים לכמויות רבות של ממתקים, לכן עלולים לאכול בעיקר ממתקים ולוותר על אכילת מזון מזין, החשוב וחיוני לגדילה תקינה. מומלץ להסביר לילדים את חשיבות השמירה על מסגרת של תזונה נכונה גם כאשר מקבלים משלוחי מנות ולשים את הגבול במקום המתאים. מומלץ להגביל את צריכת המזון המתוק או החטיף לאכילה לממתק או חטיף אחד ביום, לאחר ארוחה מזינה. מומלץ לקרוא תויות מזון ולהוציא מהתפריט מזונות שמתחפשים למזונות בריאים כמו חטיפי בריאות או דגני בוקר שמכילים כמות גבוהה של סוכר, שומן. ניתן להעזר גם בסימון של מדבקות אדום , ירוק שקיים היום על אריזות המזון.

 

עבור לתוכן העמוד