חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מומחי שניידר יוצאים בהמלצות לקראת חג פורים

מדי חג פורים מגיעים לבית החולים ילדים ובני נוער, כשהם סובלים מפציעות ופגיעות שונות האופייניות לחג
פורסם: 16.03.22 | עודכן: 16.03.22

מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית יוצאים בהמלצות לקראת חג פורים:

ד"ר רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר, מציין כי מדי חג פורים מגיעים לבית החולים ילדים ובני נוער, כשהם סובלים מפציעות ופגיעות שונות האופייניות לחג בנוסף, השנה יותר בשנים עברו, בשל עטית המסכות והשימוש התכוף באלכוג'ל שהינם חומרים דליקים, חשוב להקפיד הקפדה יתרה ומשנה זהירות כאשר נמצאים בקרבת מקורות אש:
 
קפצונים: משחק בקפצונים הוא משחק מסוכן מאוד, אשר עלול לגרום לכוויות ולהעמיד בסיכון הן את הילדים המשחקים בו והן את הילדים הנמצאים סביבם. יש להרחיק ילדים ולהימנע ככל האפשר ממשחק בקפצונים מכל סוג. במידה ובכל זאת נוצרה פגיעה מקפצונים, יש לשטוף את המקום במי ברז, לחבוש את האזור הפגוע ולהגיע מהר ככל האפשר למחלקה לרפואה דחופה בבית החולים לקבלת טיפול רפואי.
 
משלוח מנות: יש להקפיד כי משלוחי מנות לילדים מתחת לגיל 7, לא יכילו דברי מאכל קטנים ופיצוחים כגון: סוכריות קשות קטנות, שקדים, בוטנים, אגוזים, קשיו וגרעינים. בנוסף, חשוב להקפיד שלא יכילו חלקי פלסטיק קטנים, בכדי למנוע סכנה של שאיפה לריאות.
 
תחפושות ואיפור: חשוב מאוד להקפיד על רכישת תחפושות שעברו בדיקה של מכון התקנים וכן לוודא כי התחפושות חסינות מפני אש ואינן מרכיבות נוצות, נייר, קרטון וצמר גפן. חשוב לוודא כי הילדים שומרים על מרחק מאש, במיוחד כאשר חובשים כובעים ופאות. בנוסף, מומלץ להשתמש רק במוצרי איפור המאושרים על ידי משרד הבריאות. במידה וקיים חשד לתגובה עורית כתוצאה משימוש במוצרי האיפור, הטיפול המומלץ הוא לשטוף את האזור במים ולפנות לעזרה רפואית.
 
בקבוקי ספריי וקצף: בקבוקי תרסיס וקצף מכילים חומרים כימיים, אשר עלולים להיכנס לעיניים ולגרום לפגיעה. לכן ההמלצה היא להימנע משימוש בבקבוקים אלה. אם בכל זאת משתמשים בבקבוקים אלה, חשוב להקפיד שלא להתיז אותם לכיוון העיניים. במקרה של צריבה בעין כתוצאה ממגע עם החומרים הללו, יש לשטוף את העיניים במי ברז ולפנות לקבלת טיפול רפואי.
 

עבור לתוכן העמוד