חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ד"ר עופר שילר מונה למנהל היחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר

ד"ר עופר שילר מונה לתפקיד מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר ומחליף את פרופ' עובדי דגן, אשר כיהן בתפקיד זה מהקמת היחידה, ופרש לגמלאות
פורסם: 16.05.24 | עודכן: 16.05.24
היחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר הוקמה לפני כ- 30 שנים ע"י פרופ' דגן וצמחה עם הזמן תחת הנהלתו להיות הגדולה מסוגה והמובילה בארץ. היחידה מתמחה בטיפול בילודים, פעוטות וילדים עם מגוון רחב של בעיות לב, ביניהן מומי לב מולדים הדורשים תיקון כירורגי, הפרעות בקצב הלב וילדים לפני ואחרי צנתורי לב. היחידה גם מטפלת בילדים עם אי ספיקת לב, כאלו הזקוקים לתמיכת לב מלאכותי או להשתלת לב. בנוסף היחידה מתמחה בתמיכת אקמו בילדים ומהווה את יחידת האקמו ילדים המובילה בארץ. צוות היחידה כולל רופאים/ות ואחים/ות שהתמקצעו בתחום וצוות מולטי-דיסציפלינרי ענף עם התמחות בטיפול בילדים עם בעיות לב. היחידה מקיימת פעילות מחקרית ענפה במגוון תחומים הקשורים לתחומי מומחיותה, עוסקת באופן שוטף בהוראת מתמחים ברפואת ילדים ומתמחי על בטיפול נמרץ וקרדיולוגית ילדים. היחידה הינה חלק ממערך הלב בשניידר הכולל גם את מנתחי הלב, מכון הלב על שלל שירותיו, מפעילי מכונות לב-ריאה ומרדימים מומחים בלב.

ד"ר שילר, 53, הינו תושב כפר סבא, נשוי לד"ר טלי שילר, אנדוקרינולוגית במרכז הרפואי קפלן, ואב לשלושה. ד"ר שילר סיים לימודי רפואה בטכניון שבחיפה, התמחות ברפואת ילדים וטיפול נמרץ ילדים במרכז שניידר ועבר התמחות על בקרדיולוגית ילדים בארה"ב. בשנים האחרונות עבד כרופא בכיר בטיפול נמרץ לב במרכז שניידר. דר' שילר משמש כמרצה בכיר בפקולטה למדעי הרפואה והבריאות באוניברסיטת תל אביב ומכהן בצוות המוביל של האיגוד לטיפול נמרץ ילדים והחברה הישראלית לאקמו.  

לדברי ד"ר שילר: "אני שמח ונרגש לקבל את הניהול של היחידה לטיפול נמרץ לב בשניידר ולהיות חלק מהצוות שיוביל אותה לקראת האתגרים הצפויים לה, ביניהם מעבר ליחידה חדשה, הגדלת הצוות המטפל והמשך מתן טיפול מיטבי וחדשני למטופלים שלנו, שישמר את היחידה בחזית הרפואה העולמית. אני רוצה להודות לפרופ' דגן על עשייתו רבת השנים בהקמת היחידה, הגדלתה ומיצובה כיחידה המובילה בתחומה בארץ. 

לדברי ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "אל היחידה לטיפול נמרץ לב, מגיעים ילדים במצבים רפואיים מורכבים מאוד, שלעיתים דורשים אשפוז ממושך וספקטרום רחב של טיפולים, ביניהם, טיפולים מצילי חיים.  בשנים האחרונות, היחידה מתמודדת עם  גידול במספר השתלות הלב, ובמקביל גידול במספר הילדים המתחברים למכשיר לב מלאכותי. מגמות אלו דורשות צוות מסור, מקצועי ומיומן בעל אישיות יוצאת דופן עם רגישות גבוהה במיוחד הן למטופלים והן למשפחותיהם, אשר הופכות גם הן לחלק בלתי נפרד מנוף היחידה. אנו שמחים ומברכים על מינויו של ד"ר שילר, שיוביל את היחידה על אתגריה החדשים, לאחר שנים של עבודה מסורה ובלתי מתפשרת כרופא בכיר ביחידה. אנו מאחלים לו הצלחה רבה ומודים לפרופ' דגן על עשייתו רבת השנים מהקמתה של היחידה ועד היום".

עבור לתוכן העמוד