חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מגדל האשפוז החדש והמתקדם לילדים בישראל: בניין הזכוכית של מרכז שניידר פותח את שעריו

המגדל החדש אשר מכפיל בגודלו את ההיקף הקיים של מרכז שניידר, מהווה גם בית חולים חירום נגד מלחמה קונבנציונלית, ביולוגית וכימית וכולל פגייה עם חדרים אישיים וגינה טיפולית
פורסם: 14.05.23 | עודכן: 15.05.23

מרכז שניידר פתח ב-14 במאי 2023 את בניין הזכוכית - מגדל אשפוז נוסף הממוקם בסמוך לבניין האבן, והחל בהעברת מחלקות האשפוז.

הבניין החדש על שבע קומותיו, אשר נבנה בסטנדרט אדריכלי גבוה מאד, הוקם מדרום לבניין הנוכחי על שטח כולל של כ- 40,0000 מ"ר, מכפיל את גודלו הפיזי של בית החולים. בבניין הזכוכית קיים מתחם בית חולים חירום המגן במצב מלחמה קונבנציונלית, ביולוגית וכימית הכולל שתי קומות ממוגנות, ובהן: פגייה ראשונה מסוגה בארץ עם 52 מיטות, 28 מהן בחדרים פרטיים למשפחה ולילוד ומכון דיאליזה ממוגן. במסגרת המבנה החדש, גדל מערך האשפוז של מרכז שניידר בעשרות רבות של מיטות שיאפשרו קבלתם של ילדים רבים יותר מרחבי המדינה ומחוצה לה. שטח כל מחלקה גדל פי 1.5 מהקיים. מחלקות האשפוז החדשות יאפשרו למטופלים ולהוריהם לשהות בחדרים אישיים או בחדרים לשני מטופלים. אפשרות זו, מעבר לשיפור רווחת המטופלים ומשפחותיהם, תעזור ביכולת להתמודדות המתמדת במניעת זיהומים. לאחר סיום מעברן של מחלקות האשפוז לבניין הזכוכית, ישודרג בהדרגה בניין האבן הקיים ובו יורחבו שירותים כגון: המערך לאונקולוגיה, מערך הלב, ומחלקות הטיפול הנמרץ. כמו כן יורחבו שירותים כירורגיים ואמבולטוריים רבים.  

בניין הזכוכית כולל גם את מרכז המחקר והחדשנות היחידי לילדים בארץ ומהבודדים בעולם, מרכז למחלות מוח המשלב נוירולוגיה ופסיכיאטריה ומכון למחקר קליני לחקר המוח, מערך לטיפול בהפרעות אכילה, בית כנסת, אודיטוריום, בית קולנוע וגינה טיפולית. בבניין משולב גם מרכז חינוכי מורחב, שיעניק מימד חדש להגדרה של 'בית ספר לילדים מאושפזים'. המרכז החינוכי ימוקם על שטחים גדולים בקדמת הבניין, על מנת להעניק לילדים סביבה המתחברת עם העולם הבריא שבחוץ. המשמעות היא יצירת ערך מוסף לילדים על ידי אינטגרציה של תרבות פנאי, מחקר, אמנות, מוסיקה וחוויה של שגרה בריאה יחד עם לימודי חובה לפי תוכנית משרד החינוך. בנוסף, נבנה בימים אלו חניון תת קרקעי עם כ-1,000 מקומות חניה למטופלים ולמבקרים.  

התכנון האדריכלי של הבניין (בביצוע משרד מור-יסקי-סיון) שם דגש על יצירת "שיח עם הקהילה" ונעשה בקו ידידותי ומזמין לילדים ולמשפחות. בחלק המזרחי של הבניין הוקם לובי רחב ממדים, שאליו פונות מרפסות צפות היוצאות מכל מחלקה. החלקים הפתוחים הללו כוללים, בין היתר: כיתות לימוד, משחקיות ופינות תרפויטיות. כמו כן, בקומת הכניסה עתיד לקום מרכז מסחרי שוקק עם חנויות ובתי קפה לרווחת המבקרים. בניין הזכוכית הוקם כמבנה ירוק החוסך באנרגיה עם ריאות ירוקות כגון: פטיו פנימי ירוק וגינה חיצונית בשטח של כ-5 דונם עם דגש על מרחב פנימי גדול לילדים, להורים ולצוות.

לדברי ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "הקמת מרכז שניידר הציבה מחדש את הרף, שינתה את פני רפואת הילדים בישראל, ובית החולים הפך עד מהרה לאחד המובילים בתחומו בעולם. מקימי בית החולים והצוות הרב מקצועי יצרו תרבות המכוונת לילדים באשר הם, לשפה ייחודית עם הילדים ועם משפחותיהם, ולעשייה רפואית המותאמת לכל הגילאים מינקות ועד בגרות. בד בבד, עלה באופן דרמטי הביקוש לשירותי בית החולים ונוצרו עומסי יתר. במסגרת התוכנית האסטרטגית של בית החולים לפני כעשור, שאושרה על ידי הנהלת כללית, הוצע על ידי קודמי בתפקיד, פרופ' יוסף פרס, להקים מבנה נוסף, שיעניק למרכז שניידר את המרחב הדרוש ויאפשר לו לעשות את עליית המדרגה הנוספת, תוך חיזוק איכויותיו הידועות כבית החולים אחד, יחיד ומיוחד לילדים בישראל. בניין הזכוכית מצעיד אותנו אל עבר העתיד ומהווה בשורה בתחום רפואת הילדים. הבניין נבנה בסטנדרטים גבוהים ברמה בינלאומית, ויאפשר קבלת ילדים רבים נוספים מרחבי הארץ לטיפול מקצועי ומתקדם. בית החולים יקדם חדשנות, ויעניק חווייה אשפוזית שונה הן מבחינת חלל וציוד והן מבחינת פרטיות למשפחות".

לדברי אלי כהן, מנכ"ל קבוצת כללית:"מרכז שניידר הוא בית החולים לילדים המוביל בישראל. בניין האשפוז החדש מכין אותו הלכה  למעשה ל - 50 השנים הבאות ומעניק לו את התשתיות והיכולות המתקדמות ביותר לעכשיו וגם לעתיד לבוא. ההשקעה חסרת התקדים של התורמים ושל כללית, תבטיח רציפות של התפתחות וחדשנות במתן רפואת הילדים הטובה ביותר לכל ילדי ישראל". 
עבור לתוכן העמוד