חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

יוספית משה, אחות טיפול נמרץ של מרכז שניידר לרפואת ילדים, זכתה באות הנשיא

השבוע מצויין שבוע האחים ואחיות שעומד בסימן "מגוונים גבוה". האחיות והאחים בישראל מובילים בגיוון המקצועי והאישי בכל מתארי הטיפול. הדגש הוא על תרומתם המשמעותית של האחיות והאחים לגיוון המקצועי, האישי, הארגוני, החברתי והלאומי. גיוון המשלב ערכים של מקצועיות לצד אנושיות, חמלה ותרומה לזולת
פורסם: 08.05.23 | עודכן: 11.05.23

ד"ר הילה פיגל, מנהלת המחלקה לפיתוח מקצועי במנהל הסיעוד, מנכ"ל משרד הבריאות, מר משה בר סימן טוב, נשיא המדינה, מר יצחק בוז'י הרצוג, יוספית משה, רעיית הנשיא, הגברת מיכל הרצוג, הגברת אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחים והאחיות בישראל וד"ר שושי גולדברג, האחות הראשית הארצית וראשת מנהל הסיעוד

בטקס שהתקיים ב-8 במאי 2023 בבית הנשיא, העניק נשיא המדינה תעודות הוקרה לעובדי סיעוד ממערכת הבריאות הישראלית על עשייתם בשנה זו. בין הנבחרים 4 אחים ואחיות מכללית אשר קיבלו את אות הנשיא על עשייתם המקצועית ובעיקר על התקווה והאמונה שהעניקו למטופלים שלהם בעשייתם המקצועית, מלאת החמלה והאנושית. בין הזוכים, יוספית משה מפתח תקווה, אחות ביחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר לרפואת ילדים.

יוספית מיישמת את ערכי הצלת החיים והחמלה לילדים באשר הם, לאורך כל שנות עבודתה בבית החולים. בעקבות רעידת האדמה הקשה שהתרחשה לאחרונה בתורכיה, נרתמה יוספית לצאת למשלחת הסיוע של צה"ל. במהלך שהותה באזור ההרס, טיפלה בילדים הפצועים, כאשר רגע אחד מרגש במיוחד, תועד לעיני העדשה, והוא הרגע בו יוספית מחבקת את אראס הקטן, שחולץ מבין ההריסות כשכל בני משפחתו, למעט אימו, נספו באסון.  רגע זה הפך את יוספית לסמל עולמי של חמלה ומסירות, ותועד בעשרות כלי תקשורת ברחבי העולם. 

נסיעתה של יוספית לתורכיה הייתה הפעם השנייה בה היא מתנדבת לקחת חלק במשלחת חילוץ ישראלית, לאחר שלפני כשנה, הייתה חלק מהמשלחת של שניידר שהקימה בית חולים שדה לילדים האוקראינים וטיפלה בהם במסירות במשך שבועיים בקור המקפיא. באחד המקרים הבולטים, סייעו חברי הצוות בניתוח קיסרי שהסתבך. יוספית לקחה חלק בפעולות החייאה שנעשו לאחר הלידה, ולמעשה הצילו את חייו של התינוק. במסגרת עבודתה בשניידר, יוספית לוקחת חלק בהטסות של ילדים מורכבים לחו"ל, הזקוקים לליווי וטיפול אינטנסיבי של צוות טיפול נמרץ.  במהלך ההטסה הרפואית האחרונה שלה, ליוותה יוספית ילדה שלקתה במכת חום בסיני ולא משה מצידה עד שהשתפר מצבה.  בשגרת היומיום בבית החולים, כמו גם בעיתות חירום, מטפלת יוספית בטוטאליות, רגישות ומקצועיות שאין שני  להם, לא רק בילדים החולים, כי אם גם במשפחות, אותן היא מלווה, מחבקת ונוסכת בהן תחושת ביטחון ושלווה.

לדברי נורית ברוך, מנהלת הסיעוד של מרכז שניידר: "אני גאה מאד במקצוענות ובאנושיות של אחיות שניידר שמהוות דוגמא ומופת לנתינה. יוספית היא אחות של "מעל ומעבר" בטיפול של הילד ומשפחתו. יוספית מרגישה שזוהי זכות להיות עם הילדים מהארץ ומהעולם בשעתם הקשה. שמחתי להמליץ על יוספית כזוכה , ולחוות יחד איתה את הרגע המרגש בו קיבלה את ההודעה אצלי במשרד. אין ראויה ממנה".

עבור לתוכן העמוד