חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תערוכה בהפתעה

ציוריה של חולה אונקולוגית בת 12 מאוקראינה הוצגו בלובי מרכז שניידר
פורסם: 08.05.23 | עודכן: 09.05.23

זלטה קרפיק שמטופלת במרכז שניידר מזה למעלה משנה, זכתה להפתעה מיוחדת לרגל יום הולדתה ה-12- תערוכת ציורים משלה שמוצגת בלובי כניסת בית החולים.

זלטה  נולדה בעיר טרנופול שבאוקראינה ואובחנה בגיל שנה עם גידול בראש. כשהתחילה המלחמה באוקראינה היא חולצה על ידי משלחת רפואית שיצאה משניידר לפולין כדי להעביר לישראל ילדים הזקוקים לטיפול מציל חיים. זהו יום ההולדת השני של זלטה רחוק ממשפחתה שנשארה באוקראינה.

זלטה מטופלת במחלקה האונקולוגית והצוות שמטפל בה גילה גם ילדה מקסימה וגם אמנית יוצאת דופן. הציורים שלה עוזרים לה להעביר את הזמן בין הטיפולים ומאפשרים לה להביע את עצמה בצורה הטובה ביותר. זלטה חשפה בפני הצוות שהחלום שלה הוא שהציורים שלה יוצגו במוזיאון הלובר בצרפת, ומכאן הגיע הרעיון להפתיע אותה לכבוד יום הולדתה ולהציג את ציוריה בתערוכה בשניידר, עד שיתגשם החלום האמיתי. זלטה שהגיעה עם אמה לבית החולים, התרגשה מהמחווה וביקשה להודות לכל מי שלקח חלק במתנה המיוחדת. בנוסף לתערוכה, הוענקה לזלטה תמונה ממוסגרת של המונה ליזה, ציור שהיא אוהבת במיוחד ומחכה ליום שתוכל לראות את המקור בצרפת.

לדברי ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "אצלנו במרכז שניידר הרפואה אופטימית. אנו מאמינים כי תהליך החלמתו של הילד אינו תלוי רק בטיפול במחלתו אלא גם בהתייחסות לחלק הבריא שלו, ועושים זאת על ידי העשרתו בתחומי מוסיקה, ספרות ואמנות. הרעיון שמאחורי התערוכה שהפקנו עבור זלטה הוא להעצים אותה ולחזק אותה דרך הצגת העבודות שלה, ובנוסף לייצר חוויה מיוחדת בכניסה לשניידר אשר תעורר סקרנות ותשרה רוגע ונינוחות לבאי בית החולים, והזדמנות למפגש רב תרבותי וחשיפת קהל המבקרים לעולמות אומנות מגוונים. אנו מאחלים לזלטה המון מזל טוב, בריאות מלאה והגשמת כל החלומות".
עבור לתוכן העמוד