חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

צפצוף מסוכן: יאיר בן ה-8 שאף צפצפה לריאותיו ונזקק לטיפול חירום במרכז שניידר

יאיר הובהל למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר, לאחר ששאף צפצפה
פורסם: 01.05.23 | עודכן: 01.05.23

שאריות הצפצפה נותרו בתוך ריאותיו של יאיר במשך שבועיים, והוצאו בחדר הניתוח במרכז שניידר, לאחר שהספיקו לגרום לו לדלקת שהתבטאה בשיעולים בלתי פוסקים וצפצופים. יאיר שוחרר לביתו במצב טוב לאחר אשפוז והשגחה של יומיים.

לדבריה של דיאנה, אמו של יאיר: "בימים הראשונים לא שמנו לב למשהו חריג . אחרי מספר ימים  יאיר התחיל להשתעל, והרופאה שחשבה שמדובר בוירוס רשמה לו סטרואידים. לאחר שבוע נוסף תחת טיפול, יאיר התחיל גם לצפצף ולשרוק כשהוא מוציא אוויר והחלטנו להגיע לשניידר. בבית החולים עשו ליאיר צילומים ואולטרסאונד ורק לאחר שהכניסו לו ברונכוסקופ גמיש לדרכי הנשימה, הבחינו בשאריות הצפצפה והוציאו לו שלושה חלקים מהריאה הימנית. אנחנו מודים לצוות בית החולים על הטיפול המסור ומבקשים להזהיר את כל ההורים".

ד"ר חגית לוין, רופאה בכירה במכון הריאות במרכז שניידר, העידה על הפגיעה בהליך הנשימה של יאיר - ואיך הוא ניצל, כמו בנס. "במקום לנשוף החוצה יאיר שאף פנימה", סיפרה. "זה מאוד נדיר ששבועיים יש גוף זר בריאות שלא עשה נזק חמור. היה ליאיר מזל רב. אני קוראת להורים לא לתת לילדים קטנים לשחק בצפצפות, במיוחד אם יש בהן חומרים מתפרקים".

עבור לתוכן העמוד