חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

לט איט גו - שירה בת הארבע וחצי בלעה בטעות תליון של אנה ואלזה

מומחי שניידר מורגלים בהוצאת גופים זרים שנבלעו על ידי ילדים, אך אפילו הם נדהמו לגלות בצילומי הרנטגן תליון לב שנמצא בוושט של ילדה בת ארבע וחצי. בטכניקה מיוחדת ובעזרת צינור עם סיב אופטי, הצליחו הרופאים לשלוף את התליון מגופה
פורסם: 02.03.23 | עודכן: 16.04.23
שירה בת הארבע וחצי מרעננה, עשתה עמידת ראש על הספה, והתליון שהיה על צווארה, נכנס לפיה ונבלע בטעות. שירה החלה להשתעל והתלוננה בפני הוריה על קושי לנשום וכאבי גב, וכשהם שמו לב שהתליון על צווארה חסר, מיד הבינו שהוא החפץ שנבלע והבהילו אותה לבית החולים.

שירה עברה מספר צילומים, בהם נצפה התליון תקוע בוושט, במרכז צינור הבליעה. היא נכנסה לחדר ניתוח ובהרדמה כללית עברה גסטרוסקופיה על ידי ד"ר ענת גוז מרק, רופאה בכירה במכון לגסטרואנטרולוגיה, לתזונה ולמחלות כבד, יחד עם צוות של אחות גסטרו ורופא מרדים. בטכניקה מיוחדת ובעזרת צינור עם סיב אופטי שהוחדר לגופה, הצליחה ד"ר גוז מרק לשלוף את התליון מגופה.   

ד"ר ענת גוז מרק מציינת: "חשוב לזכור ולשים לב שלא לאפשר לילדים לשחק עם חפצים קטנים, עם חפצים נשלפים או נדבקים, אשר עלולים להיתקע בדרכי הנשימה. ישנם חפצים שיכולים להיות מסוכנים מאוד כמו חפצים חדים, סוללות או מגנטים, שבליעתם עלולה להסתיים באסון. בכל מקרה כאשר קיים חשד סביר לבליעת גוף זר, יש לפנות לקבלת טיפול רפואי בהקדם ולהגיע במהירות לבית החולים".
עבור לתוכן העמוד