חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חייו של ילד מקפריסין ניצלו הודות להשתלת כליה שבוצעה במרכז שניידר

אלקסיוס פריקסוס, בן ה-7.5 מקפריסין, הגיע לאחרונה למרכז שניידר, על מנת לעבור השתלת כליה מצילת חיים. את תרומת הכליה קיבל אלקסיוס מאימו. שתי הפרוצדורות - הוצאת הכליה מהאם והשתלתה באלקסיוס בוצעו בהצלחה במרכז שניידר על ידי צוות מערך השתלות כליה בהובלת ד"ר סיגל אייזנר, מנהלת שירות השתלות כליה במרכז שניידר
פורסם: 02.01.23 | עודכן: 01.02.23

 
מימין לשמאל: ד"ר הדס אלפנדרי, אלקסיוס וד"ר סיגל אייזנר


אלקסיוס נולד עם מחלה התפתחותית מולדת אשר גורמת לאי ספיקה של הכליות, וטופל בדיאליזה בבית חולים בקפריסין מגיל 4 חודשים. עם התדרדרות מצבו, ומאחר שבקפריסין לא מבצעים השתלות כליה בילדים מתחת לגיל 10, פנה משרד הבריאות הקפריסאי למרכז שניידר, אשר המליץ על העברתו לישראל לצורך ביצוע השתלת כליה, כאשר את תיאום ההשתלה ביצעה מתאמת ההשתלות נעמי זנהנדלר. אלקסיוס הגיע לארץ עם הוריו, והחל בהכנה להשתלה שנעשתה על ידי ד"ר הדס אלפנדרי, נפרולוגית בכירה במכון הנפרולוגי בשניידר.

 

שתי הפרוצדורות- הוצאת הכליה מהאם והשתלתה באלקסיוס בוצעו בהצלחה במרכז שניידר על ידי צוות מערך השתלות כליה בהובלת ד"ר סיגל אייזנר, מנהלת שירות השתלות כליה במרכז שניידר. עם סיום הניתוח, הועברה האם להמשך טיפול בבית החולים בילינסון, ואלקסיוס הועבר לטיפול ביחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר, בראשות פרופ' אלחנן נחום, ולאחר מכן למחלקת ילדים ג' בניהולה של פרופ' עירית קראוזה.

 

ניקולטה פריקסוס, אמו של אלקסיוס אמרה כי: "אנו רוצים להודות מקרב ליבנו לכל הצוות בשניידר שטיפל, תמך, עודד וחיזק אותנו ואת אלקסיוס, וגרם לנו להרגיש הכי קרוב לבית שאפשר".

 

מרכז שניידר לרפואת ילדים הוא בין בתי החולים הבודדים לילדים בעולם אשר ערוך לבצע מספר רב של השתלות איברים. ניתוח השתלת כליה מתורם חי, הינו ניתוח מורכב במיוחד, אשר דורש היערכות מיוחדת של צוותי בית החולים, בתוכם: כירורגים מומחים בהשתלות איברים בילדים, נפרולוגים, מרדימים, צוות יחידת האולטראסאונד, אחיות חדר ניתוח, רופאי טיפול נמרץ ועוד. במסגרת הניתוח, מוכנסים בו זמנית לחדרי הניתוח הן התורם המבוגר והן הילד הנזקק לתרומה. בתחילה, נלקחת הכליה מן התורם המבוגר, ולאחר מכן היא מועברת לחדר הניתוח של הילד. הילד הנזקק לתרומה עובר הליך של השתלה, ומקבל את הכליה שנתרמה עבורו.

 

מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו בית החולים המבצע את מרביתם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל.  מאז הקמתו בוצעו למעלה מ- 700 השתלות לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

 


שניידר בתקשורת 


"חדשות 14"

עבור לתוכן העמוד