חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מפגש של הודיה: מנהלת מרכז שניידר ומנהל בית החולים בקייב נפגשו בוורשה

מפגש של איגוד בתי החולים האירופי לילדים (ECHO) התקיים לאחרונה בוורשה. במפגש לקחה חלק מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים, ד"ר אפרת ברון הרלב, שהינה חברה באיגוד, וקיימה בחודש האחרון פגישות עם מנהלי בתי חולים לילדים מכל העולם
פורסם: 05.12.22 | עודכן: 05.12.22


ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר עם וולודימיר זחובניר, מנהל בית החולים בקייב


במסגרת האירוע התקיים מפגש מרגש בין ד"ר ברון הרלב למנהל בית החולים בקייב, וולודימיר זחובניר, שממנו הגיעו הילדים שחולצו מאזורי הקרבות לקבלת טיפול רפואי ומציל חיים במרכז שניידר. זחובניר סיפר באריכות על כל מה שעובר על תושבי אוקראינה מאז תחילת המלחמה עם רוסיה, וביקש להודות על כל המאמצים לעזרה, במיוחד על העזרה המיידית שניתנה מבית חולים שניידר בהעברת ילדים חולים שלא יכלו לקבל טיפול. שר הבריאות הפולני, אדם נידז'ילסקי, שנכח באירוע סיפר על מאמצי הממשלה הפולנית לסייע לילדים באוקראינה, והודה גם הוא לשניידר על שיתוף הפעולה בהעברת ילדים כל כך מורכבים למקום מבטחים.

לדברי ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "במסגרת האירוע המרגש הזה שמוקדש כולו לרפואת ילדים, פגשתי את וולודימיר זחובניר, מנהל בית החולים בקייב, אותו בית חולים שהופצץ בתחילת המלחמה הנוראית שרוסיה כפתה על אוקראינה. בחודש מרץ האחרון קיבלנו קריאה לסיוע מבית החולים בקייב שספג הפצצות וחשש לחייהם של הילדים המטופלים בו. מרכז שניידר נרתם באופן מיידי ובסופו של תהליך ארוך אושפזו אצלנו בשניידר 10 ילדים אוקראינים עם מחלות שונות שבלי טיפול רפואי מותאם לא היו שורדים.

לצערנו, אין עוד בית חולים באיגוד האירופאי של בתי החולים לילדים שמבין כמונו מהי המשמעות של רפואת ילדים תחת אש והצורך באזורים ממוגנים בבית חולים, ושיש לו ניסיון רב במנגנוני חירום מתקדמים לעבודה בזמן לחימה. אני גאה לעמוד בראשו של בית חולים שמתגייס לעזרתם של אחרים גם בזמני שלום וגם בזמני מלחמה, ויעשה הכל כדי להציל כל ילד או ילדה באשר הם".

 

עבור לתוכן העמוד