חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מרכז שניידר משיק לראשונה בישראל: "בית חולים בבית"

מרכז שניידר יוצא בצעד חדשני חסר תקדים ברפואת ילדים בישראל, ומשיק פיילוט ראשון מסוגו בארץ לבית חולים לילדים בבית
פורסם: 10.11.22 | עודכן: 27.11.22

מרכז שניידר יוצא בצעד חדשני חסר תקדים ברפואת ילדים בישראל, ומשיק פיילוט ראשון מסוגו בארץ לבית חולים לילדים בבית. בית החולים בבית ינוהל על ידי ד"ר גילת לבני, מנהלת מחלקת ילדים א' של שניידר. הצוות המטפל יכלול גם את ד"ר ליטל ישרים, תמי ברזני, האחות אחראית  וחני הרשקוביץ, מנהלת אדמיניסטרטיבית. המיזם הינו חלק מפרויקט "בית החולים ה-15" של כללית, והרעיון העומד מאחוריו הוא לאפשר לילדים המתאימים לכך אשפוז בבית בסביבה נעימה, תומכת ומוכרת, מבלי לשנות את שגרת המשפחה, ובו זמנית להעניק טיפול רפואי איכותי הכולל את מלוא השירותים כמו בשניידר- רק בבית.

 

לאישפוז בבית קיימים שני מסלולים אפשריים: האפשרות הראשונה- בעת הגעת הילד או הילדה למלר"ד (המחלקה לרפואה דחופה), בהתאם להחלטת הצוות הרפואי. האפשרות שנייה היא כהמשך לאישפוז בבית החולים, כלומר- קיצור השהות בבית החולים לטובת המשך הטיפול בבית. האשפוז בבית יתבצע כמו בשניידר וייקבע על ידי צוות בית החולים ובאחריותו, תוך מתן מעטפת טיפול ושירות מקיפים, המאפשרים תקשורת רציפה 24/7 לכל צורך. במסגרת "שניידר בבית", הצוות המטפל בית החולים יבדוק את המאושפזים מדי יום בביתם, או באופן וירטואלי, לפי הצורך. במידה ויעלה צורך בייעוץ רופאים מומחים, או בטיפול משלים כגון: שירות סוציאלי, תזונה, פיזיותרפיה וכדומה, צוות היועצים המומחים של מרכז שניידר יעמדו בקשר עם המשפחות באופן וירטואלי, לצורך ייעוץ וטיפול, ממש כמו בבית החולים.

 

בטרם היציאה לאישפוז בבית תינתן להורים הדרכה מלאה על הצפוי להם, על הקשר השוטף עם הצוות המטפל ועל הציוד עמו ישתמשו במסגרת בית החולים בבית. עם האישפוז יקבלו המטופלים ערכת אשפוז בית הכוללת: טאבלט ואמצעי ניטור ומעקב מרחוק, כגון: טייטו (Tyto) מד חום ומד סטורציה - בהתאם למעקב הנדרש, אשר יקבע על ידי הרופאים. אמצעים אלו יאפשרו לצוות הרפואי לעקוב אחר המצב הבריאותי של המטופלים לאורך האשפוז. כמו כן, לכל אורך האישפוז יספק מרכז שניידר את מלוא הטיפול התרופתי הנדרש למאושפזים בבית, ובמקרה שבמהלך האישפוז יעלה צורך בביצוע בדיקות שלא ניתן לבצע בבית, תתואם בדיקה במרכז שניידר, שלאחריה ניתן יהיה להמשיך באישפוז בבית. במקרה שיוחלט על הפסקת האישפוז בבית ומעבר לאשפוז בבית החולים, תהליך הקבלה ייעשה בצורה המהירה והיעילה ביותר.


משך האשפוז בבית ייקבע על פי הצורך הרפואי, וההחלטה על שחרור מאשפוז בבית תתקבל על ידי צוות בית החולים, בהתאם למצב הרפואי. לפני השחרור תבוצע למשפחה הדרכה והסבר על ידי צוות הסיעוד לגבי המשך הטיפול, ועם השחרור יימסר מכתב השחרור וסיכום האשפוז. המרפאה בקהילה תעודכן על השחרור ועל הנדרש לאחר האשפוז. פרטי האשפוז יתועדו בתיק הרפואי הממוחשב בבית החולים ובקופת החולים.

 

לדברי ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "מרכז שניידר גאה להוביל מהלך זה של אשפוז ילדים בבית, שנעשה לראשונה בארץ והינו מהבודדים בעולם. אנו מאמינים שהמקום הטוב ביותר לילדים מכל הבחינות הוא בביתם, ולשמחתנו זמינות הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרת לפרוץ את גבולות בתי החולים, ובאמצעות עזרים וירטואליים מתקדמים לקיים אישפוז מהבית, לצד מענה אנושי וחם. צוות המומחים של מרכז שניידר לרפואת ילדים ימשיך להיות זמין לילדים בביתם, ממש כמו בבית החולים ויעניק להם את הטיפול הטוב ביותר האפשרי".

 

לדברי ד"ר אורלי וויינשטיין, סמנכ"לית וראש חטיבת בתי החולים בכללית: "הקמת מחלקת אשפוז ילדים בבית, במרכז שניידר לרפואת ילדים, הינה צעד מהפכני, המתבצע לראשונה בישראל, והיא תהיה בין המחלקות הבודדות מסוגה בעולם. מרכז שניידר לרפואת ילדים בנה מתווה פעילות סדור, אשר יאפשר את אשפוז הילדה או הילד בביתם מבלי לפגוע באיכות המעקב והטיפול הרפואי ובמקביל יסייע למשפחה ולילדים המאושפזים תוך שהייתם במקום הטוב והמתאים להם ביותר. המהלך הוא חלק מתהליכים רבים אשר מתבצעים בכללית למתן מענה לעולם הרפואי החדש והמתקדם".

 

לדברי ד"ר גילת לבני, המנהלת הרפואית של בית החולים בבית: "בפיילוט של בית החולים בבית צפויים להתאשפז בשלב הראשון 10 מטופלים מגיל חצי שנה עד 18 שנים, הסובלים ממחלות זיהומיות פשוטות יחסית. ככל שנצבור יותר ניסיון, נוכל לטפל במגוון רחב יותר של ילדים עם מחלות נוספות, גם מורכבות יותר. הטיפול לו יזכו הילדים בבית החולים בבית יהיה טוב לפחות כמו בשניידר, רק בסביבה הטבעית והבטוחה ביותר עבורם. אנו בטוחים שהאשפוז של הילדים בביתם ייטיב לאין שיעור עם ה-well being שלהם ושל המשפחה כולה".

 

לדברי נורית ברוך, מנהלת הסיעוד של מרכז שניידר לרפואת ילדים: "אישפוז ילדים בבית הינו מהלך טבעי ובטוח, שישנה את פני רפואת הילדים. על מנת להצליח במהלך, הצוות המטפל המיומן של בית החולים הוכשר לאורך תקופה ארוכה על מנת לתת את המענה רפואי והסיעודי מותאם אישית ברמה המקצועית הגבוהה ביותר בתוך הבית. אני צופה לשביעות רצון גבוהה מאד הן של הילדים המטופלים והוריהם והן של הצוות המטפל".

 


שניידר בתקשורת


לראשונה בישראל: אשפוז בית לילדים

ביה"ח שניידר מציג: המטופלים ישהו במיון - ויועברו לביתם בליווי צוות רפואי • בכירה בבית החולים: "נעניק לילדים סביבה מוכרת".
"ישראל היום", 10/11/2022

עבור לתוכן העמוד