חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שמחה ללא גבולות: מומחי שניידר היו אורחי הכבוד בחתונתו של מטופל מירדן שהצילו את חייו

פרופ' דריו פרייס, מנהל המכון לרפואת ריאות במרכז שניידר לרפואת ילדים ופרופ' חנה בלאו, מייסדת המכון ומנהלת המכון לשעבר, היו אורחי הכבוד בחתונתו של פארז בן ה-23 מירדן אשר חולה בסיסטיק פיברוזיס (CF)
פורסם: 23.10.22 | עודכן: 25.10.22

 
מימין לשמאל: פרופ' חנה בלאו, הכלה והחתן ופרופ' דריו פרייס


פארז, בן ה-23, נמצא במעקבים בשניידר מאז גיל 3. הוריו הגיעו עמו, לראשונה, לישראל בסיוע המלכה נור, לאחר שאיבדו שניים מילדיהם בשנת החיים הראשונה שלהם עקב המחלה. הביקורים בשניידר נעצרו לפני מספר שנים עקב הפסקת התמיכה ומצבו הקליני של פארז התדרדר מאחר ולא קיים מרכז לטיפול במחלה בעירו בירדן. לפני כשנה, פנתה אמו של פארז שהייתה מיואשת וחסרת תקווה, לפרופ' חנה בלאו שנרתמה מיד ובדקה איך ניתן לסייע. פרופ' בלאו יצרה קשר עם נציגת החברה היצרנית בישראל, ולאחר מאמצים ממושכים הצליחה לקבל אישור לטיפול חמלה עבור פארז ולדאוג לאישורים לכניסתו לארץ בזמן קורונה.

הודות לטיפול שקיבל פארז בשניידר, השתפר מצב בריאותו לעין שיעור, מה שאיפשר לו לעבור ממצב שבו הוא מרותק למיטתו ותלוי בחמצן למצב בו הוא רוקד בחתונתו. פארז ומשפחתו שהיו אסירי תודה לרופאיו בשניידר הזמינו אותם להיות לאורחי הכבוד בחתונתו. החתונה המפוארת והמרגשת נערכה בעיר אירביד שבירדן בנוכחות המשפחה, החברים ומי שהביאו אותו עד הלום לא פחות- פרופ' פרייס ופרופ' בלאו.

לדברי פרופ' דריו פרייס, מנהל המכון לרפואת ריאות במרכז שניידר: "זה היה אחד מהרגעים האלו שמסמלים את מהות המקצוע שלי- להיות שותף לשמחתם של מי שבכלל לא היה מובן מאליו שחתונה עבורם היא אפשרות ממשית. הנסיעה הייתה חוויה מרגשת ובלתי נשכחת. לאחר שחצינו את הגבול, המשפחה המתינה לנו במסוף שבצד הירדני, ומאותו רגע ליוו, אירחו, הסיעו ודאגו לנו ללא גבול (פשוטו כמשמעו). המשפחה רצתה והצליחה להודות לנו על הטיפול בפארז לאורך השנים. אני מודה להם מקרב לב ועל שניתנה לי ההזדמנות לממש ולהגשים את מהות מקצוע הרפואה ולקיים את שבועות הרופא העברי: 'ועזרתם לאדם החולה באשר הוא חולה, אם גר אם נכרי ואם אזרח, אם נקלה ואם נכבד'- שמשמעותה היא שהתחלואה חוצה גבולות, הרפואה לא יכולה להיעצר בגבול".

עבור לתוכן העמוד