חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פרופ' אפי בילבסקי מונה למנהל היחידה למחלות זיהומיות במרכז שניידר

פרופ' אפי בילבסקי מונה לתפקיד מנהל היחידה למחלות זיהומיות במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית, ומחליף את פרופ' איציק לוי, אשר כיהן בתפקיד זה בשנים האחרונות, ופרש לגמלאות
פורסם: 02.10.22 | עודכן: 03.10.22


היחידה למחלות זיהומיות במרכז שניידר נותנת שירותים רפואיים לילדים המאושפזים, וכן ייעוץ לצוות הרפואי בבית החולים בנושא מחלות זיהומיות. כמו כן, היחידה מפעילה מרפאת חוץ ומקיימת פעילות מחקרית ענפה במגוון תחומים הקשורים למחלות זיהומיות בילדים. היחידה עוד עוסקת באופן שוטף בהוראת והכשרת מתמחים במחלות זיהומיות בילדים, מתמחים ברפואת ילדים וסטודנטים לרפואה.

פרופ' בילבסקי, 49, הינו תושב הרצליה, נשוי לד"ר חבצלת ירדן, סגנית מחלקת ילדים א' במרכז שניידר, ואב לשלושה. פרופ' בילבסקי סיים לימודי רפואה באוניברסיטת ת"א, עשה התמחות ברפואת ילדים במרכז שניידר והתמחות על במחלות זיהומיות במרכז הרפואי ת"א. בשנים האחרונות מילא תפקיד כרופא בכיר במחלקת ילדים ג' בבית החולים.

תחום המחקר העיקרי של פרופ' בילבסקי הינו זיהומים מולדים בכלל, וזיהום מולד ב-CMV בפרט. במסגרת בית החולים, פועלת מרפאה גדולה המרכזת תחום זה, כשבמקביל לפעילות המקצועית מתרחשת בה פעילות אקדמית. פרופ' בילבסקי כיהן גם בתפקידים ציבוריים, לרבות, גזבר חיפ"ק וראש החוג לרפואת ילדים באוניברסיטת ת"א. 

לדברי פרופ' בילבסקי: "אני מקבל לידי מושכות של יחידה חשובה ביותר בבית החולים. אני מודה להנהלת בית החולים על האמון בי, ובאופן אישי לפרופ' לוי, שניהל היחידה בשנים האחרונות, על הכוונה טובה ושנים של עשייה משמעותית למען היחידה ולמען ילדי בית החולים."

לדברי ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "הנהלת מרכז שניידר ואני מברכים על מינויו של פרופ' בילבסקי לתפקיד מנהל היחידה למחלות זיהומיות ומודים לפרופ' לוי על עשייתו רבת השנים. אני בטוחה כי אישיותו, ניסיונו וכישוריו של פרופ' בילבסקי יתרמו רבות להמשך הצלחת היחידה בכלל ולטיפול בילדים בפרט".

עבור לתוכן העמוד