חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חזרה לחיים, חזרה הביתה

בת ה-13 שחייה ניצלו הודות להשתלת כבד במרכז שניידר שבה לאוקראינה
פורסם: 28.09.22 | עודכן: 28.09.22


מימין לשמאל: ד"ר יעל מוזר גלזברג, מנהלת שירות מושתלי כבד במרכז שניידר, ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר, אילונה והוריה וד"ר מיכאל גורביץ, מנהל יחידת השתלות כבד במרכז שניידר

 

בטקס מרגש במיוחד שלא הותיר אף עין יבשה, בנוכחות הנהלת בית החולים, נפרדו הצוותים מאילונה בת ה-13, אשר הגיעה לפני מספר חודשים מאוקראינה למרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית, על מנת לעבור השתלת כבד דחופה.

עקב הלחימה באוקראינה, אילונה הובאה לישראל יחד עם הוריה בהטסה רפואית מיוחדת שארגנה ממשלת פולין. הנהלת בית חולים שניידר, המרכז הרפואי היחידי בישראל המבצע השתלות כבד בילדים, קיבלה את פניה של המשפחה ונרתמה באופן מיידי להכין את כל הנדרש לקראת ההשתלה המיוחלת.  את אונת הכבד קיבלה אילונה מאביה שנמצא מתאים לתרום לה.

במהלך שהותה הארוך בבית החולים עברה אילונה במחלקות בית החולים השונות, בהן קיבלה טיפול מצוותים רב תחומיים, ביניהם: רופאים, מנתחים מרדימים, צוות חדר ניתוח, צוות טיפול נמרץ, אחיות, עובדות סוציאליות, מתנדבים וצוות המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד שביצע את המעקב אחר אילונה לפני ואחרי ההשתלה.

הוריה של אילונה ביקשו למסור כי "הבשורה על מצבה המורכב של בתנו תפסה אותנו בסיטואציה קשה גם כך של לחימה במולדת שלנו ואי וודאות לגבי המחר. הודות לממשלת פולין שנרתמה לעזור ולאנשים טובים אחרים, זכינו להגיע לישראל ולבית חולים שניידר שביצע את הניתוח המורכב וליווה אותנו באופן צמוד גם בתהליך ההתאוששות הארוך. אין מספיק מילים בפינו בכדי להודות לצוותים הנדירים על הטיפול המסור שהעניקו לנו ועל שגרמו לנו לחוש הכי קרוב לבית שאפשר".

לדברי ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "מרכז שניידר לרפואת ילדים מגשים מידי יום את חזונו להיות גשר לשלום, בית חולים יחיד ומיוחד שכולו מעל ומעבר עבור ילדי כל העולם. במבצע חילוץ הומניטארי קיבלנו לשניידר נערה חולה מאוד אשר נזקקה להשתלה דחופה, שלא הייתה מתאפשרת במצב הנוכחי  של הלחימה באוקראינה. אנו מרגישים בעלי זכות על האפשרות לטפל ולהציל חייהם של ילדים באשר הם".

 


צוות שניידר המורחב שטיפל באילונה עם אילונה והוריה רגע לפני השחרור

 

עבור לתוכן העמוד