חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הנס של מירקל: תינוקת מליבריה עברה ניתוח ראש מורכב במרכז שניידר

הניתוח התאפשר הודות לעמותת KIBS בשיתוף פעולה עם משרד החוץ
פורסם: 06.09.22 | עודכן: 06.09.22


מימין: ד"ר אמיר קרשנוביץ', מנהל היחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר, משמאל: ד"ר אסף אולשינקה, כירורג פלסטי בכיר ומנהל השירות לכירורגיה קרניופציאלית במרכז שניידר

מירקל טיטוס, תינוקת בת 9 חודשים מליבריה שנולדה עם מום נדיר בראשה, הגיעה לאחרונה לישראל על מנת לעבור ניתוח מורכב במרכז שניידר.

המום הנדיר הוא בעיה התפתחותית של המוח, הגולגולת ועצמות הפנים שמתבטאת בחסר של העצם במצח וגלישה של המוח מחוץ לגולגולת ולתוך עצמות וסינוסים הפנים, עם היווצרות של מעין קרן בולטת מאוד. מלבד העניין האסתטי המשמעותי, מוח אשר נמצא מחוץ לגולגולת יכול להיפגע בקלות מאחר שאין עליו הגנה, וכן לגרום לזיהומים מסכני חיים.

אמיליה טיטוס, אמה של מירקל, אשר חיפשה נואשות עזרה רפואית לבתה, כתבה פוסט נואש ברשתות החברתיות. עיתונאי ליברי נתקל בפוסט ופנה למר ניר גז, קונסול הכבוד של ישראל במלאווי, שנרתם מיד לעזור. מר גז פנה לפרופ' יוסף פרס, נשיא עמותת למענכם, ומנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים לשעבר, אשר יצר קשר עם עמותת  KIBS-Kids International Brain and Spinal Cord Surgery , שבראשה עומדים ד"ר אמיר קרשנוביץ', מנהל היחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר ואשתו הילה. עמותת KIBS מביאה ילדים מרחבי העולם ללא גישה לנוירוכירורגיה לניתוחי מוח וחוט שידרה בשניידר, באמצעות תרומות. הפעם, בחסות מר יוסף גליקוט ונכדתו שלי, יהודים ממקסיקו שגרים בסן דייגו, ומר ניר גז. שגרירות ישראל בגאנה הצטרפה גם היא לתיאומים מול כל הגורמים המעורבים למען הצלחת המבצע .

את הניתוח המורכב מאוד המשלב נוירוכירורגיה ופלסטיקה ביצעו ד"ר אמיר קרשנוביץ', ד"ר איוון נוביצקי, רופא בכיר ביחידה לנוירוכירורגיה וד"ר אסף אולשינקה, כירורג פלסטי בכיר ומנהל השירות לכירורגיה קרניופציאלית במרכז שניידר, יחד עם צוותי ההרדמה בהנהלת ד"ר ילנה צייטלין. לאחר הניתוח, הועברה מירקל להמשך טיפול והשגחה במחלקת טיפול נמרץ בראשות פרופ' אלחנן נחום.

 

ד"ר קרשנוביץ' אמר כי "אני שמח וגאה שהצלחנו להביא את מירקל לארץ ולהעניק לה טיפול כל כך מורכב שישנה את חייה מקצה לקצה בזכות אנשים טובים שנרתמו לעזור. טיפול בילדים מחוסרי יכולת כמו מירקל, מתכתב בדיוק עם החזון של שניידר לטפל בכל ילד וילדה, ולהוות כגשר בין כל העמים".

לדברי שרון בר-לי, סמנכ"ל אגף אפריקה במשרד החוץ: "משרד החוץ והשגרירות בגאנה, האחראית גם על ליבריה, שמחים על ההזדמנות לסייע בהצלת חייה של התינוקת מירקל. מהרגע בו למדנו על המקרה פעלנו בשיתוף פעולה מלא עם ניר גז וצוותו והצוות הרפואי בשניידר. אנו אסירי תודה על ההתגייסות יוצאת הדופן של כל חברי הקבוצה הזו וכן על התמיכה שקיבלנו מהקהילה הישראלית בגאנה בעת מעברן של מירקל ואמה כאן בדרכן לארץ.
אנו שמחים ומברכים על החלמתה המלאה של מירקל ונמשיך לעמוד בקשר עם המשפחה לאחר חזרתה לליבריה.
מקרה זה שב ומראה את הפנים היפות של ישראל ואת הנכונות העצומה שלנו לסייע במקרים הומניטריים בכל העולם."

 

 

 

שניידר בתקשורת


תינוקת עם מום נדיר בראש עברה ניתוח מורכב
מירקל טיטוס, תינוקת בת 9 חודשים מליבריה שנולדה עם מום נדיר בראשה, עברה לפני מספר שבועות, ניתוח ראש מורכב במרכז שניידר. המום נגרם מבעיה התפתחותית של המוח, הגולגולת ועצמות הפנים; ומתבטא במחסור של העצם במצח ובגלישה של המוח מחוץ לגולגולת. מעבר לבעיה האסתטית, מדובר במצב מסכן חיים. "המקרה שב ומראה את הפנים היפות של ישראל ואת הנכונות העצומה שלנו לסייע במקרים הומניטריים בכל העולם".
4.9.22, "mako"
 

 

עבור לתוכן העמוד