חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

להמריא ולהבריא: סימולטור טיסה בשניידר מאפשר ילדים חולים "לטוס" מסביב לעולם

המיזם נעשה בשיתוף חיל האוויר ועמותת ילדים שלנו
פורסם: 30.08.22 | עודכן: 27.08.23

לטוס מעל הדיסנילנד בפריז, לנחות בקאריביים, לבקר בספארי בדרום אפריקה - כל זה נשמע בגדר חלום רחוק עבור ילד חולה שמרותק למיטת בית החולים, אבל באמצעות מיזם ייחודי שמופעל במסגרת "טייסת 325" ממרכז שניידר, החלום הופך להיות הכי קרוב למציאות.


רב סרן יניב קלעי בן 40 מתל אביב, הוא קצין בחיל האוויר ויתום צה"ל מגיל 7 חודשים. יניב איבד את אביו, שהיה איש צוות אוויר במסוק שהופל בלבנון במלחמת שלום הגליל. הרעיון להקים סימולטור טיסה נוצר כצורך אישי במפעל הנצחה לאביו, והתגלגל לכדי פרויקט גיוס כספים המוני לרכישת המכשיר לטובת בית חולים לילדים, והפעלתו בהתנדבות על ידי מדריכים מקצועיים מטעם חיל האוויר.


הציוד שנרכש באמצעות פרויקט גיוס הכספים המוצלח, כולל סימולטור טיסה מתקדם שמגיע עם 3 מסכים גדולים, סטיק ומצערת, המדמים סביבה חיה הכוללת המחשה אותנטית של מזג האוויר והנופים מעליהם טסים. 


הסימולטור נמצא במרכז 'הסטראטלייט' של עמותת "ילדים שלנו" שפועלת במרכז שניידר, בחדר ייעודי הכולל עמדה מיוחדת ומקומות המתנה לתדריך טיסה ותחקיר. הפעילות בסימולטור מוסדרת באמצעות תיאום 'יום טיסות' המתקיים פעמיים בשבוע וכולל למעלה מ-10 גיחות מוכנות מראש, מתוכן יכולים הילדים לבחור את היעד המועדף עליהם. 


טייסת ילדי שניידר נקראת "טייסת 325". זהו מספר שבגימטריה מתקשר עם שמו של אביו של יניב. מקור נוסף לשם הוא ביחידה שפעלה בראשית ימיו של חיל האוויר שייעודה היה לטפל בילדי עולים, ונקראה יחידה 325.


לדברי יניב קלעי, העומד בראש המיזם: "כמי שטס בסימולטורים ממוחשבים כל ילדותי, נפעמתי מהסימולטור שיצא לאחרונה לשוק, המדמה חווית טיסה אחד לאחד עם הגרפיקה הכי מתקדמת, וניצת במוחי הרעיון לרכוש כזה ולהנציח באמצעותו את אבי ז"ל. כשחשבתי מי קהל היעד המתאים ביותר להשתמש בו, הגעתי למסקנה שאלו ילדים שמרותקים למיטה ונבצר מהם לטוס באמת. נדהמתי משיתוף הפעולה של אנשים בפרויקט ההמוני לגיוס כספים, כשתוך פחות מיממה אחת הגעתי ליעד הכספי שהצבתי. הופתעתי בעיקר מהפניות הרבות שקיבלתי מטייסים ואנשי צוות נוספים בחיל האוויר ומאנשי תעופה בכלל, שמעבר לתרומתם הכספית, ביקשו גם להשתתף במיזם ולהתנדב עם הילדים בבית החולים, וזה לדעתי הערך המוסף הגדול ביותר של הפעילות. אני מתרגש וגאה להמשיך את דרכו של אבי בדרך ייחודית זו".


ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים הוסיפה: "זהו כבוד גדול שחיל האוויר הישראלי, דרך יוזמתו האישית של יניב, בחר בבית החולים האחד, היחיד והמיוחד לילדים לפעילות הנצחה מרגשת זו, המשלבת בתוכה עשייה כה משמעותית עבור הילדים שלנו, מכל המגזרים והמגדרים. מעבר להענקת חווית טיסה אמיתית שמספקת הפוגה של הנאה וכיף עבור מי שעוברים התמודדויות לא פשוטות בבית החולים, יש בפעילות שכזו מסר חינוכי וערכי חשוב של העצמה ותחושת מסוגלות אישית, כמו גם הטמעת הערכים המוטבעים בחיל האוויר הישראלי של ביצוע תהליכי תחקור הפקת לקחים וכמובן – שאיפה למצוינות".לקביעת טיסה התקשרו ל: 051-2307171
*ההרשמה מגיל 9 ומעלהשניידר בתקשורת


מיזם סימולטור חדש בבתי חולים: "לילדים שהחופש שלהם נגזל בגלל מחלה"
סימולטור טיסה חדש המוצב בבתי חולים, מדמה טיסה אמיתית ומשמש להפחתת רגעי המתח של ילדים מאושפזים. "הילד שלי חולם להיות טייס, ותוך כמה שניות הוא שכח מכל הצרות שלו. זה שיפר לו את מצב הרוח ונתן לו מוטיבציה להמשיך עם הבדיקות והטיפול"
25.01.23, makoרס"ן יניב קלעי הקים את מיזם הסימולטור בשניידר להנציח את אביו

רס"ן יניב קלעי מחיל האוויר הקים בסיוע עמותת "ילדים שלנו" את סימולטור הטיסה במרכז שניידר. הסימולטור הוקם כפעילות הנצחה לזכר אביו שנהרג במלחמת שלום הגליל.
25.12.22, "מגזין הבוקר - ערוץ 14"


להמריא ולהבריא

סימולטור הטיסה הוא רעיון שנוצר על ידי רב סרן יניב קלעי, קצין בחיל האוויר ויתום צה"ל, כצורך אישי במפעל הנצחה לאביו. סימולטור נמצא במרכז 'הסטארלייט' של עמותת "ילדים שלנו".
02.02.22, חדשות 12

לפעמים חלומות מתגשמים
בתוך בית-החולים שניידר, בין המיטות לרופאים בחלוקים הלבנים, קם מיזם חדש - סימולטור טיסה, המאפשר לילדים לעוף. מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, חנך את הסימולטור באחת מטיסותיו הראשונות
03.02.22, אתר חיל האוויר

הטיסה נותנת לילדים שליטה על החיים שלהם
כשרס"ן יניב קלעי ביקש להנציח את זכרו של אביו הרצל ז"ל, מכונאי מוטס שנהרג במלחמת לבנון הראשונה, היה לו ברור שהוא הולך על פרויקט שמשלב תעופה וילדים.
כך נולד הרעיון של "טייסת 325" - סימולטור טיסה לילדים בבית החולים שניידר, שמופעל על ידי מתנדבים מחיל האוויר.
01.07.22, ישראל היום


רב סרן בחיל האווירהציג לילדים בבית החולים שניידר סימולטור טיסה וילמד אותם לטוס

הסימולטור מדמה בצורה מושלמת את סביבת הטיסה ומאפשר לילדים "לעוף" מחדר בית החולים לכל מקום בעולם
09.08.22, אתר Vesty (בשפה הרוסית)


להמריא ולהבריא:
סימולטור טיסה בשניידר מאפשר ילדים חולים "לטוס" מסביב לעולם
11.08.22, עיתון מוקד ראש העין


"להמריא ולהבריא": סימולטור טיסה מאפשר לילדים חולים "לטוס" מסביב לעולם
לטוס מעל הדיסנילנד בפריז, לנחות בקאריביים, לבקר בספארי בדרום אפריקה - כל זה נשמע בגדר חלום רחוק עבור ילד חולה שמרותק למיטת בית החולים, אבל באמצעות מיזם ייחודי שמופעל במסגרת "טייסת 325" ממרכז שניידר לרפואת ילדים, בשיתוף חיל האוויר ועמותת "ילדים שלנו", החלום הופך להיות הכי קרוב למציאות
ynet, 30.08.22

עבור לתוכן העמוד