חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ד"ר אייל יעקובי הצטרף לצוות המומחים במכון הריאות במרכז שניידר

במסגרת תפקידו כרופא בכיר במכון, יהיה אחראי גם על מעקב מושתלי הריאות- בהיותו המומחה היחיד בארץ בתחום השתלות ריאה בילדים. ד"ר אייל יעקובי הצטרף לצוות המומחים במכון הריאות במרכז שניידר
פורסם: 19.07.22 | עודכן: 19.07.22


ד"ר יעקובי חזר לאחרונה לישראל לאחר השתלמות של ארבע שנים בטורונטו, קנדה. במהלך תקופה זו, השלים התמחות בטיפול נמרץ יילודים (פגייה) בבית החולים Mount Sinai, שלאחריה הוסיף התמחות ברפואת ריאות ילדים בבית החולים Sickkids. במסגרת התמחותו שם, ביצע ד"ר יעקובי תת התמחות רשמית בהשתלת ריאות בילדים.


תכנית ההשתלות בילדים בבית החולים Sickkids הינה מהגדולות בעולם, וגם בתקופת הקורונה התבצעו שם כ-7 השתלות ריאה לילדים עם מחלות ריאה כרוניות בשלבים סופיים של מחלתם עם תוצאות מרשימות. ד"ר יעקובי הוא המומחה היחיד בארץ בתחום השתלות ריאה בילדים, ומעבר לעבודתו השוטפת במכון הריאות של שניידר, הוא מצטרף גם לתכנית השתלות הריאה בבילינסון בניהולו של פרופ' קרמר, במסגרתה יבצע את המעקבים אחר הילדים המושתלים.


לדברי ד"ר דריו פרייס, מנהל מכון הריאות במרכז שניידר: "תחום השתלות הריאה בילדים הינו דינמי, ואנו עדים לעלייה בתוחלת החיים לאחר השתלת ריאות בהשוואה לשנים קודמות. האינדיקציות להשתלות ריאה בילדים לעומת מבוגרים שונות ומעבר לכך, ילד הוא לא מבוגר קטן כך שכל ההתמודדות עם מחלת הבסיס, הליווי לאורך תהליך ההשתלה ואחריה דורשת צוות מקצועי זמין ומסור למטופלים אלו. מכאן החשיבות ברופא ילדים מומחה בתחום. אנחנו שמחים על הצטרפותו של ד"ר יעקובי לצוות, ובטוחים כי הניסיון שצבר יתרום רבות לבריאות הילדים, וכן להתפתחות של מרכז שניידר כמוביל גם בתחום זה".

עבור לתוכן העמוד