חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שני פרסים בינלאומיים הוענקו לפרופ' שי יזרעאלי, מנהל המערך ההמטולוגי-אונקולוגי בשניידר

מענק על סך חצי מיליון דולר ניתן לטובת קידום מחקר סרטן בילדים בישראל
פורסם: 29.06.22 | עודכן: 30.06.22

בתמונה: פרופ' שי יזרעאלי מקבל את הפרס מנשיאת ארגון ICRF, פרופ' אליזבת מקינטייר


שני פרסי כבוד בינלאומיים הוענקו לפרופ' שי יזרעאלי, מנהל המערך ההמטולוגי-אונקולוגי במרכז שניידר.

התואר הראשון, המלווה במענק יוקרתי על סך חצי מיליון דולר הוענק מטעם ה-ICRF .(ISRAELI CANCER RESEARCH FUND) ICRF הוא ארגון אמריקאי התומך  בחקר הסרטן בישראל. הארגון מעניק פעם בשנה את התואר לחוקר בולט במדינת ישראל על תרומתו לחקר הסרטן במדינה. בין הזוכים בעבר: חתני פרס נובל, פרופ הרשקו וצ'חנובר, פרופ' סידר, פרופ' יוסי שילה ועוד. פרופ' יזרעאלי הינו הרופא החוקר הראשון שזוכה בתואר ומענק זה, לראשונה בתחום סרטן בילדים.

הפרס השני הוא פרס המנטורינג המצטיין של האיגוד האירופאי להמטולוגיה- EHA. זהו אחד מהפרסים המכובדים בתחום ההמטולוגיה - מחלות הדם בעולם. הבחירה בפרופ' יזרעאלי נעשתה על סמך עשרות מכתבים מרחבי העולם של רופאים וחוקרים צעירים, שנתמכו על ידיו במהלך הקריירה שלהם. פרופ' יזרעאלי גם קידם את מיזם ה YOUNG EHA, מיזם לקידום רופאים צעירים בתחום ההמטולוגיה באירופה, שיקול נוסף בבחירתו לתואר מכובד זה.

לדברי פרופ' שי יזרעאלי: "זוהי גאווה עצומה עבורי לקבל פרסים אלה המהווים הכרה רחבה וחשובה בפעילותי. משימתנו החוקרים היא לרתום את המדע והטכנולוגיה לטובת שיפור פני האנושות. משימתי כרופא חוקר בתחום סרטן ילדים, היא בין היתר, לקדם רופאים חוקרים צעירים, ויחד איתם להוביל מהלכים שיאפשרו רפואה חדשנית ופורצת דרך לטובת דור העתיד שלנו".

 

עבור לתוכן העמוד