חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

משלחת של ילדים המטופלים במרכז שניידר יצאה לטיול באיחוד האמירויות

הטיול, מתנת שגריר האמירויות לילדי שניידר, היא יוזמה שהגיעה בעקבות ביקורו במחלקה האונקולוגית
פורסם: 13.04.22 | עודכן: 14.04.22


משלחת של 10 ילדים המטופלים במערך ההמטולוגי אונקולוגי של מרכז שניידר יצאה לטיול של חמישה ימים באיחוד האמירויות, מתנת שגריר האמירויות לילדי מרכז שניידר בשיתוף עם השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג'. מתנה זו הינה יוזמה של השגריר שהגיעה בעקבות ביקור שערך בשניידר אשר כלל גם סיור במחלקה האונקולוגית. את המשלחת ליוו מטעם שניידר רופא מהמערך ההמטולוגי אונקולוגי, אח וליצן רפואי (ג'לולוג), שניים מהם דוברי השפה הערבית.

מתנה מהצד הישראלי לאמירויות ניתנה לאחרונה, במסגרת פגישה היסטורית של נשיא המדינה, יצחק הרצוג, עם יורש העצר של אבו דאבי, שייח' מוחמד בן זאיד. המתנה שהוענקה ליורש העצר היא כנס לרפואת ילדים בשיתוף מרכז שניידר, שייקרא על שם הסכמי אברהם. כנס ילדי אברהם הראשון יהיה מפגש רב תחומי ורב תרבותי לקידום תחום הרפואה והבריאות למען עתיד ילדי האמירויות.

לדברי אורית ששון, אמא של מעין ששון שיצאה עימה למשלחת: "במשך שהותנו בשניידר, ברור היה לנו ההורים והילדים, כי אין הבדל בין אנשים לפי לאום או דת. לא שינה לנו אם החברים לחדר, הרופאים או האחים והאחיות הם ערבים או יהודים. בזכות טיול זה זכינו לחוות תחושות אלו גם מחוץ לכתלי בית החולים. הבת שלי מעין זכתה לחוות חיבור אמיתי עם ילדים מחלימים כמוהה ובעיקר לחוש אמונה ותקווה, שהשלום הוא אפשרי. הטיול המשותף איפשר לבטא את  הערכים החשובים ביותר שיש להעניק לילדים שלנו: לכבד כל אדם, תחושת שייכות, שיתוף ואחווה, ערכים המאפשרים לכל אדם חיים טובים ושמחים יותר".

לדברי ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "המשלחת לאמירויות אשר כללה 5 ילדים יהודים ו-5 ילדים מהמגזר הערבי, היא סמל לדו קיום ולגשר לשלום, שהינם מאבני היסוד של פעילותו של מרכז שניידר. אנו במרכז שניידר שהוא אחד יחיד ומיוחד במזרח התיכון לטיפול כוללני בילדים, שמחים על ההזדמנות לממש הלכה למעשה את החזון לתת לכל ילד וילדה את הרפואה הטובה ביותר והבריאות הטובה ביותר. הסכמי אברהם ושורת שיתופי הפעולה שנוצרו בעקבותיהם, בין היתר בתחום הבריאות, יסייעו לילדים בכל רחבי המזרח התיכון לגדול במציאות של שלום ושגשוג וליהנות מהטיפול הרפואי המתקדם ביותר".

עבור לתוכן העמוד