חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

למען ילדי העולם: מרכז שניידר יסייע לילדי אוקראינה

משלחת של מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית תצא לאוקראינה בימים הקרובים, בליווי רופאים מבתי חולים נוספים של כללית
פורסם: 06.03.22 | עודכן: 19.06.22

 

מימין לשמאל: יעל ברנפלד, מנהלת שירותי רוקחות במרכז שניידר וד"ר רחלי כהן קפלון, רוקחת קלינית של מרפאת ה-CF במרכז שניידר

משלחת בית החולים, אשר תכלול כ-10 אנשי צוות, תצטרף למשלחת של משרד החוץ ומשרד הבריאות, אשר תקים בית חולים שדה באוקראינה, ותהיה אחראית באופן בלעדי על מתחם הילדים בבית החולים. כמו כן, מרכז שניידר נערך לקבלת ילדים חולים מבית החולים בקייב. לצורך כך מתוכננת בימים הקרובים הטסה מיוחדת של הילדים לישראל בליווי צוות רפואי מבית החולים.

בנוסף, על רקע מחסור חמור באספקה שוטפת של תרופות באוקראינה, יהווה מרכז שניידר מרכז איסוף של תרופות מצילות חיים לילדים חולי CF (סיסטיק פיברוזיס). במסגרת המבצע בשיתוף עם איגוד ה- CF, ייאספו עודפי התרופות מחולים ויישלחו לבית המרקחת של מרכז שניידר, שם יעברו בקרה קלינית של בית המרקחת, ולאחר שיאושרו ייצאו במשלוח מרוכז לאוקריאנה.

לדברי ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "בימים האחרונים נערכנו בשניידר עם צוותים רבים המתנדבים לצאת למשלחת לאוקראינה. המשלחת תצא עם ציוד המתאים לילדים בכל הגילאים וכל המצבים הנדרשים, לצורך מתן הסיוע.  אנו מרגישים חובה מוסרית לעזור לילדים באשר הם, בהיותנו בית החולים שהוא אחד יחיד ומיוחד עבור ילדי כל העולם, ואנשי כל העולם. צוות שניידר נרתם לעזור במלוא כוחו, על מנת לטפל בילדי אוקראינה, לכל צרכיהם הפיזיים והרגשיים. אנו גאים להיות חלק ממשלחת זו ומקווים לימים טובים יותר".

עבור לתוכן העמוד