חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מבצע חילוץ פורץ גבולות: צוות מרכז שניידר יצא להביא ילדים חולים מאוקראינה

צוות של מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית יצא למבצע חילוץ מיוחד בגבול רומניה אוקראינה, על מנת להטיס ארצה 10 ילדים החולים במחלות מורכבות, שהגיעו עם הוריהם מבית החולים בקייב ונזקקים לטיפול רפואי דחוף ומציל חיים
פורסם: 08.03.22 | עודכן: 14.03.22


 

הצוות הרפואי שיצא למבצע כלל שני רופאים ושתי אחיות דוברי השפה: פרופ' עירית קראוזה, מנהלת מחלקת ילדים ג', ד"ר אביחי וייסבך, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ, יוליה ניקיטין, אחות במחלקת ילדים ג' ונטליה סירוטה, אחות טיפול נמרץ. הצוות הגיע לגבול עם רומניה שם נפגש עם הילדים ובני המשפחה המלווים שהגיעו אחרי 40 שעות בדרכים מאזורי הקרבות, ביצע להם הערכה קלינית ראשונית במקום, והעלה אותם עם הציוד הרפואי הנדרש על הטיסה לישראל.   
 


בין הילדים שהגיעו למרכז שניידר- חולים הנזקקים לטיפולי דיאליזה וחולי סרטן. הילדים הגיעו למחלקה לרפואה דחופה (מיון) של מרכז שניידר, משם השתבצו למחלקות השונות, בהתאם למצבם הרפואי.

המבצע, בשיתוף משרדי הממשלה, בהם משרד החוץ ומשרד התחבורה, התאפשר הודות לעשרות אנשים פרטיים וחברות שנרתמו על מנת להוציאו לפועל. את ההיערכות הלוגיסטית המורכבת וההוצאה לפועל של המבצע אירגן איש העסקים עופר קרזנר, קונסול כבוד של אוקראינה בירושלים והבעלים של סיטי קפיטל גרופ, יחד עם רפאל יוחא, מנכ"ל סיטי קפיטל גרופ בקייב. הטיסה המיוחדת להבאת הילדים והוריהם לטיפול במרכז שניידר אורגנה ומומנה על ידי אנשי העסקים עמי לוסטיג ורועי בן ימי מקבוצת LR.

 

לדברי ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "אנו נרגשים וגאים לקלוט אצלנו במרכז שניידר ילדים מאוקריאנה הנזקקים לטיפול רפואי, ורוצים להודות לכל האנשים הטובים שאפשרו לזה לקרות ובאנושיותם היוצאת דופן מראים ברגעים קשים אלה את מדינת ישראל בגדולתה. צוות בית החולים מרגיש חובה מוסרית לעזור לכל הילדים באשר הם, ונעשה כל מאמץ על מנת לדאוג לצרכיהם הפיזיים והרגשיים כאחד. בימים הקרובים תצא גם משלחת מבית החולים שתהיה אחראית על מתחם הילדים בבית חולים השדה שיוקם על ידי משרד הבריאות  באוקראינה".

 


עבור לתוכן העמוד