חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הנס של גילי, הנדר של רוית

גילי נולדה לפני 12 שנים עם תסמונת נדירה וסיכוייה לחיות היו קלושים. היא טופלה ביחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר והוטסה לניתוח חדשני בלונדון, בליווי ד"ר אפרת ברון הרלב וד"ר גילי קדמון. אמה רוית נדרה נדר להציל חיים של אחר, לאחר שבתה תחלים. השנה, בשנת בת המצווה של בתה, רוית תרמה כליה בתרומה אלטרואיסטית, להצלת חייו של אדם שאינו הכירה.
פורסם: 12.10.21 | עודכן: 21.10.21

 

גילי, בתה של רוית, נולדה עם תסמונת נדירה וסיכוייה לחיות היו קלושים. היא טופלה במרכז שניידר ואובחנה עם תסמונת נדירה המתאפיינת בריאה אחת וקנה נשימתי צר מאוד. אחרי תחקיר של המשפחה ושל צוות הרופאים התגלה כי קיים ניתוח חדשני בלונדון, שבוצע עד אז פעמים בודדות בלבד, ועשוי להעניק לגילי סיכוי לחיות. למרות החששות הטבעיים, היא הוטסה ללונדון בליווי ד"ר אפרת ברון הרלב וד"ר גילי קדמון ועברה את הניתוח. אחרי תקופת התאוששות ומעקב מרחוק של הצוות הרפואי בשניידר, גילי חזרה לארץ, הבריאה והיא מנהלת אורח חיים רגיל ככל הילדים.

 

אומרת האם רוית: "כשסיכוייה של גילי לחיות היו קלושים, נדרתי נדר שאם בתי תבריא אציל בעצמי חולה סופני. לא הרגשתי שהודיתי מספיק על הנס העצום שנעשה לנו, ורק על ידי נתינה שכזו, ללא תמורה, הרגשתי שאוכל לסגור מעגל". השנה גילי חגגה בת מצווה, ורוית החליטה שזה הזמן לממש את הנדר שנדרה. היא התייצבה בבית החולים בילינסון ותרמה כליה לחולה סופני שאיננה מכירה. "זוהי שנת הבת מצווה של בתי, ואין מאושרת ממני ששתינו קיבלנו מתנה וגם נתנו מתנה – את החיים".

 

ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר: "את גילי פגשתי בטיפול נמרץ ילדים, תינוקת קטנה ומתוקה שעברה טיפולים מורכבים בגיל כה צעיר. התרגשתי מאוד אך לא הופתעתי כשרוית עדכנה אותי שהיא תורמת כליה בתרומה אלטרואיסטית, מעשה המושתת על ערכי הנתינה והעזרה לזולת. אני מחזקת את ידיה במעשה אצילי זה".

 

עבור לתוכן העמוד