חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חייה של ילדה בת 11 ניצלו בזכות השתלת כבד שבוצעה במרכז שניידר

דלאל סבלה ממחלה מטאבולית גנטית מסכנת חיים, ונזקקה להשתלת כבד דחופה להצלת חייה
פורסם: 11.08.21 | עודכן: 11.08.21

 

דלאל בת ה-11 מהפזורה הבדואית ליד ערד, קיבלה את חייה במתנה הודות לתרומת איברים. דלאל סבלה ממחלה מטאבולית גנטית מסכנת חיים, ונזקקה להשתלת כבד דחופה להצלת חייה. הניתוח בוצע במרכז שניידר לרפואת ילדים, מקבוצת כללית.

ההשתלה בוצעה בהובלתו של ד"ר מיכאל גורביץ, מנהל יחידת השתלות כבד, בשיתוף עם ד"ר סיגל אייזנר, אחראית על השתלות כליה והמרדים ד"ר איגור צונזר. עם סיום הניתוח, הועברה הילדה לטיפול ביחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר, בראשות ד"ר אלחנן נחום. את תיאום ההשתלה ביצעה מתאמת המושתלים, האחות מיכל שפיר.

לדברי ד"ר גורביץ: "ניתוח השתלת כבד לילדים הינו ניתוח מורכב במיוחד, אשר דורש היערכות מיוחדת של צוותי בית החולים ודורש שיתוף פעולה רב תחומי. אני שמח ששיתוף פעולה מסוג זה מתאפשר במרכז שניידר, וגם הפעם הסתיים בניתוח מוצלח. לראות את הילדה מתפקדת אחרי ומרגישה טוב, זה הסיפוק הכי גדול מבחינתי כמנתח".

מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו בית החולים המבצע את מרביתם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל. מאז הקמתו בוצעו למעלה מ- 600 השתלות לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

 

עבור לתוכן העמוד