חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

דרמה במרכז שניידר: חייו של פעוט, חולה קורונה בן 2.5 ניצלו הודות להחייאה דרמטית במחלקה לרפואה דחופה וניתוח חירום

הפעוט הגיע בשל הקאות מרובות ומצבו התדרדר במהירות. באבחון מהיר זוהה נקב במעי בעקבות דלקת חריפה בתוספתן, מקרה נדיר יחסית כשמדובר בפעוטות
פורסם: 02.02.21 | עודכן: 04.08.21


אריה, פעוט בן שנתיים וחצי מבני ברק אובחן כחולה קורנה, סבל מחום גבוה והחל להקיא. לאחר יומיים בהם מצבו לא השתפר וההקאות לא פסקו, עלה החשש כי הוא עלול להתייבש. לאור מצבו שהחמיר, פנתה אימו למרפאתם בקהילה וביקשה שישלחו לביתם אמבולנס ממוגן שיעבירם בדחיפות למרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית. צוות הפרמדיקים של מד"א שהגיע למקום גילה כי מצבו של הפעוט מתדרדר במהירות. הוא היה מעורפל הכרה, רמת החמצן בדמו הייתה נמוכה והוא החל לאבד מחיוניותו. צוות המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) בשניידר עודכן שמד"א בדרכם עם פעוט חולה קורונה אשר נמצא בסכנת חיים.

 

במלר"ד קיבלה את אריה הקטן, ד"ר קרן שחר ניסן, רופאה בכירה במלר"ד, יחד עם צוות רפואי וסיעודי ממוגן והוא הועבר ישירות לחדר החייאה ממוגן קורונה. ד"ר שחר-ניסן: "הפעוט הגיע כאשר צבע פניו אפור והוא בהכרה מעורפלת, במצב קשה כשהוא אינו יציב. כבר בזמן ההערכה הראשונית והטיפול הדחוף התגלה כי בטנו תפוחה וקשה, מה שגרם לנו להבין שהוא סובל מזיהום ממקור בטני. ההחייאה הדרמטית הייתה בחדר ממוגן כאשר הצוות עם ציוד מיגון מלא, שם הצלחנו לייצב את מצבו במתן נוזלים, אנטיביוטיקה ותרופות החייאה והוא הועבר לבדיקת C.T כשהוא מורדם ומונשם. בבדיקה התגלה מקור הזיהום, נקב במעי בעקבות דלקת חריפה בתוספתן, מקרה נדיר יחסית לפעוט כל כך קטן".

 

הפעוט הועבר בבהילות לחדר הניתוח בראשותו של ד"ר יעקב כץ ועבר ניתוח חירום שהציל את חייו על ידי ד"ר אלנה דלוגי, רופאה בכירה במחלקה הכירורגית במרכז שניידר. הפגיעה מהזיהום בגופו של הפעוט הייתה נרחבת והובילה להתפשטות הזיהום  גם לאיבריו הפנימיים כולל הזרועות. בסיום הניתוח המורכב הועבר אריה להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ בראשות פרופ' אלחנן נחום, שם התאושש, החלים מנגיף הקורונה ועבר למחלקה הכירורגית. בעת שהותו במחלקה, החל מצבו להתדרדר הוא פיתח שוב חום גבוה ועלה החשד כי הוא סובל מזיהום נוסף. בצילום הסיטי התגלה זיהום סמוך לכבד והוא הוכנס לניתוח בהול נוסף על ידי ד"ר דרגן קרברושיץ, מנהל המחלקה הכירורגית. בתום הניתוח חזר אריה לאשפוז במחלקה הכירורגית שם התאושש, החלים ושוחרר לביתו.

 

לאה, אימו של אריה הודתה בהתרגשות: "אנחנו רוצים להודות על  הטיפול המסור והמקצועי של הצוות המדהים במלר"ד שידעו לאבחן ולטפל במהירות שהצילה את חיי בננו, התמזל מזלנו שהגענו לשניידר ותודתינו נתונה לכלל עושי המלאכה הנהדרים שפגשנו בכל מחלקות בית החולים".

 

עבור לתוכן העמוד