חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

לזכר פרופסור מיכאל גרינבאום

חדר העיון שבמכון הדימות נקרא על שמו של פרופ' גרינבאום אשר הלך לעולמו השנה.
פורסם: 18.03.21 | עודכן: 02.08.21

בטקס מרגש, אשר נערך ביום חמישי, 18 במרץ 2021, במכון הדימות במרכז שניידר, נקרא חדר העיון שבמכון, על שמו של פרופסור מיכאל גרינבאום, אשר הלך השנה לעולמו. פרופ' גרינבאום, יליד גרמניה, היה מהוגי הרעיון של הקמת בית חולים לילדים בישראל ומהמתכננים של בית החולים שניידר. היה מנהלו הראשון של מכון הדימות בשניידר, ממניחי היסוד לתחום הדימות לילדים בישראל ושמו נמצא בין מייסדי התחום, שהיה חדש יחסית, בעולם הרפואי. הביא להכרה של המועצה המדעית הישראלית במקצוע, כתת התמחות והביא להכרה במכון בשניידר כמקום התמחות ראשון ויחיד בדימות ילדים. בשנת 1998 פרש מניהול המכון והמשיך בפעילות מדעית ומקצועית. כתב ופרסם ארבעה ספרים וכמאתיים עבודות בעיתונות הרפואית העולמית.     
 

רעייתו, שרה, הודתה במלים חמות על הנצחת שמו של אחד מראשוני מרכז שניידר וציינה שמערך הדימות בבית החולים היה עבורו בית שני. בדברים לזכרו, ציינו העמיתים הוותיקים ובהם זקן צוות הרופאים, פרופסור צבי לרון, אשר היה בידידות עם פרופ' גרינבאום עוד מתקופת לימודיהם בפקולטה בירושלים ושניהם היו בני הדור השני למייסדי בית חולים בבילינסון, שפרופ' גרינבאום היה רופא ומנהל מוערך ואדם אהוב על כל אשר הכירו אותו. ידע להרגיע ולרכוש את אמונם של הילדים הנבדקים, כאשר שר להם שירים וספר להם ספורים. גם ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר, אשר הכירה את פרופ' גרינבאום כאשר הייתה מתמחה צעירה אמרה דברים לזכרו.      
                                                                

לפני כשנה, השתתף כאורח כבוד בחנוכת C.T החדש במרכז שניידר ובין השאר אמר: "ממרום שנותיי בגמלאות נשאר לי חלום שאתם הגשמתם אותו. הגשמתם את אשר תכננתי בחלומותיי בשנות התשעים של המאה הקודמת ועל זאת נתונה לכם תודתי מקרב לב". יהי זכרו ברוך.      

 


עבור לתוכן העמוד