חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שבוע התזונה במרכז שניידר בסימן תזונה אישית מותאמת לילדים

בין הפעילויות – הרצאות לצפייה חופשית ושוק איכרים מיוחד לעובדי בית החולים
פורסם: 08.06.21 | עודכן: 08.06.21

שבוע התזונה שנפתח ברחבי הארץ, מצוין במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית במגוון פעילויות להעלאת המודעות התזונתית לילדים, בדגש על תזונה מותאמת אישית.

במסגרת שבוע זה יתקיימו הרצאות של דיאטניות המחלקות השונות, אשר תהיינה פתוחות לצפייה לקהל הרחב בערוץ היוטיוב של שניידר. בין הנושאים השונים שידוברו: בררנות וסרבנות, אכילה בגיל הרך, תזונה בילדי דיאליזה, תזונה מתאימה במחלות כליה ועוד. לצפייה בהרצאות: https://bit.ly/3cdCw6D

שבוע התזונה ייחתם בפעילות של שוק איכרים מיוחד לעובדים שייפתח ביום חמישי, ה- 10.6, בין השעות 12:00-16:00. בשוק ניתן יהיה לרכוש תוצרת טרייה ישירות מהחקלאים. צוות הדיאטניות של שניידר ילווה את הפעילות, וידריך את מבקרי השוק באופן אישי מהי הבחירה הנכונה והבריאה להם.

דפנה זיו בוסאני, מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה במרכז שניידר בירכה את צוות הדיאטניות בבית החולים לרגל שבוע התזונה ואמרה כי "התזונה היא נדבך מרכזי במניעת מחלות ובהחלמה והיא חלק משמעותי מסל הכלים העומד לרשותנו לגדל ילדים שיהיו למבוגרים בריאים. הידע הנדרש על מנת להתאים תזונה נכונה לילדים הוא רחב ומשמעותי ביותר- בחירת ההזנה הנכונה עבור פגים זעירים, כמו גם עבור ילדים ומתבגרים הסובלים ממחלות שונות, הוא מאתגר ומספק כאחד. צוות הדיאטניות שלנו נמצא בכל אחת מהמחלקות ברחבי בית החולים ומלווה את המטופלים בכל המצבים ובכל הגילאים".

היחידה לתזונה ודיאטה מציעה מגוון שירותים בתזונת ילדים, כחלק בלתי נפרד מהטיפול הרפואי הניתן במחלקות האשפוז ובמרפאות במרכז שניידר. היחידה נשענת על מיומנותן של דיאטניות קליניות המתמחות בתזונת ילדים. הדיאטניות מבצעות הערכה תזונתית וקובעות תוכנית תזונתית בהתאמה אישית לכל מטופל - ועל פי הנחיות מעודכנות המקובלות בארץ ובחו"ל. עבודת הדיאטניות מתאפיינת במקצועיות, פתיחות, תודעת שירות וגישה פרטנית  לילד ובני משפחתו, בדגש על העצמת המטופל. דיאטניות המחלקה משתלמות מדי שנה בקורסים מקצועיים ובכנסים בארץ ובחו"ל.

עבור לתוכן העמוד