חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הנס של איזבל

איזבל הקטנה הייתה עוברית ברחם אמה, כשסקירת היריון שגרתית מצאה גידול נדיר ואלים המתפתח על ליבה הזעיר. היא עברה בבילינסון ניתוח נדיר עוד בהיותה עוברית ברחם אמה, ובגיל שלושה ימים בלבד עברה בשניידר ניתוח לב פתוח מציל חיים, שבו הוסר הגידול לחלוטין
פורסם: 08.12.20 | עודכן: 10.12.20


איזבל הקטנה הייתה עוברית ברחם אמה, כשסקירת היריון שגרתית מצאה גידול נדיר ואלים המתפתח על ליבה הזעיר. כשאימה בהיריון מתקדם, בוצע בבית החולים בילינסון ניתוח יוצא דופן שבמהלכו צרבו המומחים את כלי הדם המספקים דם לגידול. בכך הם עצרו את התקדמותו ואפשרו את המשך ההיריון של האם ואת המשך התפתחותה של העוברית.

בשבוע ה-35 להיריון נולדה איזבל הקטנה, ובגיל שלושה ימים בלבד עברה במרכז שניידר ניתוח לב פתוח מציל חיים, שבו הוסר הגידול לחלוטין. הניתוח ארך שש שעות, שבמהלכן חוברה התינוקת למכונת לב ריאה. כיום איזבל היא תינוקת בריאה, חייכנית ומקסימה, הגדלה ומתפתחת ככל תינוק בגילה ובקרוב תחגוג יום הולדת שנה. חייה של איזבל ניצלו בזכות שיתוף הפעולה ההדוק בין מכון הלב במרכז שניידר בראשות ד"ר עינת בירק, המערך הקרדיו-כירורגי בשניידר והמרכז לרפואת העובר בבילינסון בראשות ד"ר גיא לצ'ינסקי. שיתופי פעולה כאלו מורכבים מצוותים רפואיים וסיעודיים, המצליחים לעשות לא פעם את הבלתי אפשרי ולהציל תינוקות וילדים רכים כנגד כל הסיכויים.

סיכם ד"ר ג'ורג' פרנקל, מנהל היחידה לניתוחי לב בשניידר: "הטיפול באיזבל היה מורכב וחייב חשיבה מחוץ לקופסה ויצירתיות רבה. לשמחתנו הרבה התינוקת החלימה במהירות, והיום אפשר לומר שהיא נולדה פעמיים".


 

 

עבור לתוכן העמוד