חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

"רואים את הילדים מאחורי המסכות"

יום הילד הבינלאומי 2020 צוין במרכז שניידר לרפואת ילדים
פורסם: 19.11.20 | עודכן: 23.11.20

כמדי שנה, האירוע צוין על ידי הועדה להגנת הילד בבית החולים. יום הילד התקיים בסימן "רואים את הילדים מאחורי המסכות", ומטרתו להעלות את המודעות לחשיבות הערנות במניעה ואיתור מצבי מצוקה ופגיעות בקרב ילדים. בתקופה מורכבת זו, בצל מגפת הקורונה,  אנו עדים לעלייה במקרי האלימות בתוך המשפחה. בשל הצורך בשמירת כללי הרחוק החברתי ומניעת התקהלויות לא התקיימה השנה פעילות בלובי בית החולים ובמקומה, בהתאמה לרוח בתקופה, חולקו מסיכות פנים ממותגות עם המסר הברור: "רואים את הילד מאחורי המסכה". על מסכי ענק בבית החולים נכתבו מסרי העלאת מודעות לזיהוי מצבי מצוקה בילדים והדרכה וסיוע כיצד ניתן למנוע מצבי הסלמה בבית.

הועדה להגנת הילד במרכז שניידר לרפואת ילדים מהווה גוף המלווה ומייעץ לצוותים לגבי ילדים המגיעים לטיפול בבית החולים אשר לגביהם מתעורר חשד כי עברו התעללות או הזנחה. כמו כן, תפקיד הועדה להגביר את המודעות ולהדריך את צוותי בית החולים בנושא התעללות והזנחה של ילדים.

צוות הועדה כולל את יו"ר הועדה, ד"ר רמה שוורץ, רופאה בכירה במחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) בשניידר, המרכזת אפרת הראל, מנהלת השירות הסוציאלי במרכז שניידר, דגנית בן ניסן, פסיכולוגית ראשית במכון להתפתחות הילד ואופיר ליפשיץ, אח בהנהלת הסיעוד במרכז שניידר לרפואת ילדים.

עבור לתוכן העמוד