חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

דרמה במרכז שניידר: תינוקת בת שנה וחצי שנחתכה בצווארה מבקבוק זכוכית בסופר, ניצלה בניתוח חירום

במבצע מורכב הועמדו תוך דקות בחדר הניתוח עשרות אנשי צוות ביניהם מרדימים, כירורגים ממקצועות שונים, אחיות, טכנאים, צוות האולטרסאונד ומצנתרי לב ומוח
פורסם: 05.11.20 | עודכן: 10.11.20

 

למחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר, הובהלה נועה, תינוקת בת שנה וחצי לאחר שנחבלה ונחתכה מזכוכית בצווארה. הפציעה אירעה  בעת שהמשפחה ערכה קניות, התינוקת ישבה על עגלת הסופר, עובר אורח נתקע בעגלה ובשל שבר במרצפות, גלגל העגלה נתקע והיא התהפכה כאשר נועה הקטנה יושבת בתוכה. היא נפלה על בקבוק זכוכית שהיה בעגלה, שנשבר וחתך את צווארה. 
 

התינוקת הובהלה לבית החולים במצב קשה מאוד כאשר סכנה נשקפת לחייה, בהכרה ירודה כשהיא סובלת ממספר פגיעות צוואריות, שהמשמעותית ביותר בהן היתה חתך מלא של העורק הוורטבראלי הממוקם עמוק בצוואר האחורי, לאורך החוליות. צוות המלר"ד ייצב את מצבה, נתן לה עירוי דם דחוף, הרדים והנשים אותה. לאור דימום עורקי מתמשך מאד ואובדן דם ניכר, היא הועברה בדחיפות לחדר הניתוח.

 

תוך דקות, נערך צוות חדר ניתוח בראשותו של ד"ר יעקב כץ, מנהל מחלקת הרדמה ומערך חדרי הניתוח במרכז שניידר והתינוקת טופלה במקביל על ידי מרדימים, מנתחי א.א.ג, אורתופדיה, נוירוכירורגיה, כלי דם, לב, אחיות, טכנאים וטכנולוגים מצוות יחידת האולטראסאונד ומצנתרי לב ומוח על מנת להגיע לעורק המדמם. בעודה מנותחת הוחלט להעלותה על מכונת לב ריאה, כל זאת תוך כדי החייאה ממושכת. למומחי מרכז שניידר הצטרפו מומחים נוספים מהמרכז הרפואי בילינסון. בתום הניתוח המורכב וייצוב מצבה, הועברה התינוקת, תוך שהיא מונשמת ומורדמת, ליחידה לטיפול נמרץ בראשותו של ד"ר אלחנן נחום. 
 

נועה הקטנה התאוששה באופן מדהים  וכעת היא מניעה את ארבעת גפיה, אוכלת עצמאית ומגיבה לסביבתה. מצבה מוגדר כעת טוב מאוד והיא הועברה למחלקה לכירורגיה ילדים וממשיכה טיפול ומעקב של רופא אורטופד, פיזיותרפיסטית ודיאטנית הממשיכים ללוותה עד להחלמתה המלאה.

 

ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "שילוב הכוחות, המוחות, והנפשות של כלל הצוותים בפירוש הצילו אתמול את חייה של התינוקת הקטנה. מהירות ואיכות הטיפול של מיטב הצוותים הרפואיים והסיעודיים ששילבו כוחם בהצלת החיים מהווים גאווה ענקית למרכז שניידר, לבית החולים בילינסון ולכללית".

 

מיכל ארביב, אמה של נועה: "אנו מודים מקרב לב לכל השותפים בנס ההצלה שנעשה לנועה שלנו ולנו. ברור לנו שללא הירתמותם המיידית של כלל הצוותים מצבנו היה אחר. בזכות שילוב הכוחות האדיר של שניידר ובילינסון קיבלנו את בתנו במתנה. אין לנו מילים להביע את הכרת תודתינו העמוקה. אני מברכים על המזל שהיה לנו להגיע לשניידר בעת המשבר ולצאת ממנו עם ילדה מחייכת שקיבלה את חייה בחזרה".

 


 

כותבים עלינו:


ניתוח החירום שהציל תינוקת שנחתכה בצווארה מזכוכית בסופר

 
נועה בת השנה וחצי נחתכה בצווארה בעת שביקרה בסופר עם הוריה - ניתוח מורכב של עשרות אנשי צוות במרכז שניידר לרפואת ילדים הציל את חייה.
05/11/2020  |  "ynet"
עבור לתוכן העמוד