חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מומחי מרכז שניידר שלפו תליון מוושט של תינוק בן 3 חודשים בלבד

התינוק הקטן הובהל על ידי הוריו למחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר כשהוא משתנק ומתקשה לנשום. בעזרת צינור אופטי (אנדוסקופ) ובאמצעות מלקחיים אופטיות נשלף תליון הזהב
פורסם: 05.10.20 | עודכן: 05.10.20

מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים מורגלים בשליפת גופים זרים מגופם של ילדים ונערים אולם גם הצוות הוותיק הופתע כאשר למיון הגיע תינוק בן שלושה חודשים בלבד לאחר שבלע תליון. התינוק הקטן הובהל על ידי הוריו למחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר כשהוא משתנק ומתקשה לנשום ולאחר שהוריו הבחינו כי אחיו הכניס לפיו חפץ או דבר מאכל. בצילום הרנטגן זוהה תליון גדול הממוקם בחלק העליון של הושט.
 
התינוק הועבר בדחיפות לחדר הניתוח ועבר בדיקת אזופגוסקופיה, בדיקה בה מכניסים לוושט דרך הפה, צינור אופטי (אנדוסקופ) ומסתכלים על חלל הוושט ובאמצעות מלקחיים אופטיות נשלף תליון הזהב. הבדיקה בוצעה על ידי ד"ר יורם שטרן, מנהל היחידה לדרכי נשימה עליונות במרכז שניידר, יחד עם הרופא המרדים, ד"ר יורי ברק והאחות נינה גזנצביי.
 
ד"ר יורם שטרן, מנהל היחידה לדרכי נשימה עליונות במרכז שניידר לרפואת ילדים: "אני מורגל במאות מקרים של בליעות ושאיפות גופים זרים אבל מקרה כזה אצל תינוק כל כך קטן, בהחלט אינו שכיח. לשמחתי הפעולה המהירה שלנו בשיתוף צוות ההרדמה וחדר ניתוח, הצלחנו לשלוף את התליון מהוושט ללא פגיעה ובמהירות, התינוק חש בטוב ושוחרר לביתו. חשוב להדגיש להורים, בכל זמן ובעיקר עתה, בתקופת הקורונה בה הילדים מבלים הרבה יותר בבתים, יש להרחיק מהישג ידם חפצים דוגמת תכשיטים, מטבעות, בטריות, מגנטים ולמעשה כל דבר העלול להיכנס לפיהם".

עבור לתוכן העמוד