חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

המערך הפסיכולוגי במרכז שניידר מציע התערבות קצרת מועד לילדים ומתבגרים בעקבות תקופת הקורונה

אל תתמודדו לבד - התערבות קצרת מועד לילדים ומתבגרים להתמודדות נפשית עם משבר הקורונה
פורסם: 26.07.20 | עודכן: 09.08.20

בחודשים האחרונים מערכות הבריאות בארץ ובעולם מתמודדות עם התפרצות נגיף הקורונה. ההתמודדות העולמית עם מגיפה בקנה מידה שכזה יצרה משבר שהשלכותיו בריאותיות, נפשיות, כלכליות ומדיניות בקנה מידה רחב, אך כמובן גם חברתיות, משפחתיות ואישיות-רגשיות.


משבר הקורונה והשלכותיו משפיעים במידה רבה גם על ילדים ובני נוער שחייהם השתנו בפתאומיות והם נאלצים להתמודד עם המציאות החדשה ועם תחושת אי הודאות. רבים מהם חווים מתח, חרדה, חשש, בדידות ועצב. רגשות אלה יכולים להתעצם על רקע חוסר יציבות כלכלית ותעסוקתית במשפחה, ערעור הקיים, היעדר מקום בטוח להיות בו והדרישה לריחוק חברתי.

 

צוות השירות הפסיכולוגי, בראשות ד"ר אורית קריספין, במרכז שניידר מציע תכנית התערבות חדשנית, קצרת מועד, להתמודדות עם מצוקה רגשית וקשיים רגשיים וחברתיים עקב המשבר. תכנית ההתערבות נבנתה בשיתוף עם המחלקה לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה והיא כוללת חמישה מפגשים עם הילד/ילדה או מתבגר/מתבגרת, ובמידת הצורך תעשה התערבות  טיפולית והדרכתית עם ההורים.

התכנית מלווה בייעוץ רפואי, ובהתאם למצב המטופל, תינתן גם התערבות פסיכיאטרית. ההתערבות מבוססת על ידע קליני ומחקרי רב שהצטבר בעבודה טיפולית ממוקדת בבית החולים.

 


השירות ניתן במסגרת
המחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר לרפואת ילדים.

בטרם הגעתכם למרפאה יש להצטייד בטופס 17.

הטיפול הינו במתכונת של מפגש פנים אל פנים או בהתערבות מרחוק (וידאו או טלפון) בהתאם להנחיות ולפי העדפה אישית.

לקבלת פרטים ניתן לפנות לצוות המרפאה הפסיכולוגית במרכז שניידר לרפואת ילדים
בטלפון: 03-9253616

עבור לתוכן העמוד