חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ניצלה במזל

מומחי מרכז שניידר שלפו סיכת ביטחון פתוחה ועליה חרוז נגד עין הרע מקיבתה של תינוקת בת 7 חודשים. סיכת הביטחון התמקמה בקיבתה של התינוקת דבר שעלול היה לגרום לסיבוכים קשים שהיוו סכנה ממשית לבריאותה
פורסם: 07.07.20 | עודכן: 08.07.20


מומחי מרכז שניידר לאחרונה מקיבתה של תינוקת בת 7 חודשים סיכת ביטחון פתוחה ועליה חרוז "עין" נגד עין הרע. הילדה הובהלה למחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר לרפואת ילדים לאחר שהוריה הבחינו כי בלעה את הסיכה. בצילום הרנטגן נמצא כי סיכת הביטחון הפתוחה התמקמה בקיבתה של התינוקת דבר שעלול היה לגרום לניקוב המעי, לדימום קשה ולסיבוכים נוספים שהיוו סכנה ממשית לבריאותה.

 

התינוקת הועברה בדחיפות לחדר הניתוח ובבדיקה אנדוסקופית שבוצעה על ידי ד"ר ארי סילברמינץ, מנהל השירות האנדוסקופי במכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בראשותו של פרופ' רענן שמיר, נמצאה הסיכה בקיבתה של התינוקת כשהיא פתוחה, דבר אשר הצריך את שליפתה בפעולה מורכבת ועדינה במיוחד. לאחר שהתינוקת הורדמה, ביצע ד"ר ארי סילברמינץ יחד עם הרופא המרדים ד"ר אביב טוטנאור והאחות לילך קרביץ פעולת גסטרוסקופיה והסיכה הפתוחה נשלפה ללא פגיעה או נזק לדרכי העיכול העליונות.

 

לדברי ד"ר ארי סילברמינץ, מנהל השירות האנדוסקופי במכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר: "לצערנו אנו נתקלים לעתים קרובות במקרים של תינוקות ופעוטות שבולעים גופים זרים כגון מטבעות, סוללות, סיכות וחפצים חדים שעלולים לגרום לנזקים במערכת העיכול ולעתים אף להיות קטלניים. על ההורים להקפיד על השגחה צמודה והרחקת חפצים קטנים מילדים עד גיל 5 בכלל ומתינוקות ופעוטות בפרט. סיכת ביטחון עם תליון למזל או נגד עין הרע, הניתלת על עגלת או מיטת התינוק עלולה במקום להגן, לגרום לנזק בריאותי משמעותי".

עבור לתוכן העמוד