חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

דואגים מקרוב, מטפלים מרחוק: רפואת ילדים מקוונת במרכז שניידר

פעמים רבות אין תחליף לבדיקה פיזית – ועדיין, ישנם לא מעט מקרים שבהם ניתן וכדאי לעבור לשימוש ברפואה מרחוק. הרפואה המקוונת מאפשרת חיבור קל, פשוט ומאובטח עד הבית. הביקור הרפואי דומה במהותו אך מתבצע באמצעות תקשורת וידאו, המחברת בין המטפל למטופל.
פורסם: 27.05.20 | עודכן: 27.05.20
 
ישנם מקרים רפואיים המחייבים בדיקה פיזית של רופא, אולם ישנם גם לא מעט מקרים, בהם ניתן וכדאי לעבור לשימוש ברפואה מרחוק.

ימי הקורונה הביאו איתם אתגר חדש שבצדו הזדמנות גדולה: לצעוד קדימה אל רפואת המחר. הקדמה הטכנולוגית מאפשרת לשמר את אותה איכות רפואית ומצוינות בשירות, שהפכו לסמלי ההיכר של מרכז שניידר, באמצעות ערוצים חדשים שמנגישים את הטיפול והמעקב מרחוק. המהפכה הזאת, שמביא עמו העידן הדיגיטלי, הואצה מאוד בשל מגפת הקורונה שחייבה יישום מידי של פתרונות רפואה מרחוק.

מדובר בשינוי שעובר על תחום הרפואה כולה – בבתי החולים ובקהילה, בארץ ובעולם. אולם, לנו במרכז שניידר לרפואת ילדים יש יתרון גדול: הוריהם של מרבית מטופלינו הצעירים, הינם בעלי גישה לפלטפורמות דיגיטליות ושליטה גבוהה בטכנולוגיות ויישומי מחשב. האמצעים הדיגיטליים, כמו מערכת Tyto של כללית לניטור ומעקב מרחוק, מספקים פתרונות מתקדמים וחדישים שבעזרתם ניתן לייצר חוויית מטופל טובה ואחרת. הרפואה מרחוק יכולה לפשט את השירות הרפואי הכרוך בהגעה לבית החולים. זהו פתרון יעיל גם בימי שגרה ולא רק בימי קורונה. טיפול ומעקב מרחוק מאפשר להימנע מההגעה לבית החולים וחוסך את פקקי תנועה, מציאת חנייה, המתנה בתור והפסד ימי עבודה להורים.
כך גם ניתן להקטין משמעותית את החשיפה לזיהומים, לקצר תורים ולצמצם עומסים. מדובר
לא רק בחיסכון של זמן רב למטפל ולמטופל אלא גם באפשרות נוחה וזמינה לשמור על רצף טיפולי ולמנוע סיבוכים.

הרפואה המקוונת מאפשרת חיבור קל, פשוט ומאובטח עד הבית. הביקור הרפואי דומה במהותו אך מתבצע באמצעות תקשורת וידאו, המחברת בין שתי נקודות קצה מרוחקות. מצדו אחד של המערכת יושב הרופא, כשלפניו התיק הרפואי הממוחשב ובו כל ההיסטוריה הרפואית והוא נעזר בטאבלט ובו מצלמה. מן העבר השני, המטופל והוריו עם מחשב או טלפון חכם. עם סיום הביקור, מופיע סיכום הביקור באופן מיידי באתר או באפליקציה של כללית אונליין.

כפי שכל מלחמה מביאה עמה פריצות דרך טכנולוגיות, כך גם המלחמה בקורונה הביאה את
בשורת הרפואה מרחוק כאן ועכשיו – באופן פשוט, קל ונגיש למטופלים ולצוותים ובהתאמה מלאה לעידן הדיגיטלי של תקופתנו. לצד השיפור הטכנולוגי ומתן מענה רפואי יעיל ומהיר באופן מקוון, חשוב לציין כי שירות זה אינו מתאים לכולם ולא מיועד לכל מצב רפואי, בהם מצבים המחייבים בדיקה פיזית של רופא.

לקבלת השירות ניתן לפנות למזכירה הרפואית במרפאתכם.

 

עבור לתוכן העמוד