חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תינוק נדבק במהלך ברית המילה בהרפס ואושפז

התינוק הובהל בשבוע האחרון למרכז שניידר לרפואת ילדים, ונמצא כי נדבק בהרפס, ככל הנראה על ידי המוהל שביצע "מציצה ישירה" של הדם
פורסם: 23.02.20 | עודכן: 09.03.20

תינוק בן כשבועיים מאזור המרכז, הובהל לאחרונה למרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית בשל זיהום באיזור ברית המילה. הורי התינוק סיפרו כי המוהל השתמש בשאיבת דם באמצעות מציצה מהפה, מה שהגדיל את החשד כי התבצעה הדבקה בהרפס.

התינוק אושפז במחלקת ילדים ג' בראשות ד"ר עירית קראוזה. תוצאות הבדיקות שנערכו, העידו על זיהום בוירוס ההרפס והוא החל לקבל טיפול אנטי ויראלי אותו ייאלץ להמשיך עוד מספר חודשים.

נגיף ההרפס יכול לגרום לזיהום עורי, אבל גם לזיהום מפושט, לדלקת קרום המוח ואף למוות. לרוב, ההדבקות מתבצעות במעבר בתעלת לידה, אבל גם דרך מבוגר שמפריש את הנגיף באיזור השפתיים התינוק יכול להידבק. לאור הסמיכות ואופי הנגעים והפיזור, המחשבה הייתה שההדבקה נגרמה בשל המציצה הישירה שבוצעה.

פרופ' אפי בילבסקי, רופא בכיר במחלקת ילדים ג' ומומחה למחלות זיהומיות בילדים במרכז שניידר לרפואת ילדים: "מציצה ישירה היא אחת מהמצוות הקשורות בברית המילה אך בעקבות מקרים כאלה, משרד הבריאות הוציא הנחיה שניתן לבצע את המצווה גם באמצעות שאיבה לא ישירה באמצעות שפופרת, ואנו מצטרפים להמלצה הזו כדי להימנע מסיכון לזיהום קשה שעלול להסתיים באסון".

עבור לתוכן העמוד