חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

סיעוד מעבר לקשת

הנהלת הסיעוד של מרכז שניידר לרפואת ילדים קיימה יום עיון מיוחד שעסק בסיעוד ורפואת להט"ב
פורסם: 02.02.20 | עודכן: 12.02.20

מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית, מחבק את הקהילה הגאה ומתאים עצמו לרוח התקופה.
לאחרונה קיימה הנהלת הסיעוד של מרכז שניידר כנס בנושא "סיעוד מעבר לקשת", עבור אנשי ונשות מקצוע מתחום הטיפול, הסיעוד ורפואה. את הכנס פתחה  הגב' נורית ברוך, מנהלת הסיעוד במרכז שניידר, וציינה כי "במסגרת שנת 2020, שנת האחות והמיילדת הבינלאומית, מרכז שניידר לרפואת ילדים בחר לפתוח את השנה בכנס שמטרתו הנגשת בית חולים לקהילה".

 

ההרצאה המרכזית בכנס הייתה הרצאתו של האח אופיר ליפשיץ, מנהל סיעוד תורן במרכז שניידר: "אנו, כאנשי סיעוד, נתקלים במטופלים, במשפחות ובעובדים המשתייכים לקהילה הגאה על כל צבעיה וחשוב שבשנת 2020 נשים דגש על רפואה וסיעוד מונגשים ומותאמים לכולם". אופיר סקר את הספרות הקיימת בתחום הלהט"ב ואת אבני הדרך של הקהילה הגאה בחמישים שנה האחרונות בתחום המשפט, הרפואה ותחומי החברה בארץ ובעולם.

 

בכנס הרצתה הגב' מירי ביאלר, יו"ר ארגון "תהיל"ה" העוסק בתמיכה בהורים להומוסקסואליים, לסביות, טרנסקסואלים וביסקסואלים. מירי שיתפה בסיפורה האישי מתוך החוויה המשפחתית הפרטית שלה כאם לשני ילדים שיצאו מהארון.

 

מר יואב אלני הציג את סיפורו האישי על המסע שלו להורות באמצעות פונדקאות, התקופה בפגייה וההורות החדשה. הגב' אלה אמסט מעמותת "מעברים" ערכה לקהל היכרות עם הקשת הטרנסית ואת היום חתם ד"ר גל וגנר, רופא משפחה ממרפאת גן מאיר של כללית, מרפאה הממוקמת במרכז הגאה ועיקרה מתן שירות מותאם לקהילה הגאה. 

עבור לתוכן העמוד