חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש וחצי עם בטריה בוושט

פעוט בן שנה ותשעה חודשים סבל במשך חודש וחצי מהקאות, בצילום החזה התברר: בטריה תקועה בתוך הוושט שלו. מומחי מרכז שניידר שלפו את הבטריה והצילו את חייו
פורסם: 15.01.20 | עודכן: 15.01.20

סכנת חיים נשקפה לחייו של פעוט בן שנה ותשעה חודשים, אשר בלע בטריה שנתקעה בתוך הוושט שלו. הפעוט סבל במשך שישה שבועות מהקאות חוזרות ונשנות, ורק לאחר תקופה זו בוצע לו צילום חזה בו התברר כי בטריה עגולה (בטריית כפתור) תקועה בתוך הוושט שלו.

 

לפני כחודש וחצי, שמה לב אמו של הפעוט שהוא אינו במיטבו, הוא הקיא ללא הפסקה ולא התנהג כרגיל. היא חשדה כי בלע גוף זר, ומיהרה לקחת אותו לבדיקת רופא במוקד הקרוב למקום מגוריהם. הרופאים אמרו לה כי מדובר במחלה ויראלית, אך ההקאות לא פסקו. במשך חודש וחצי האם לקחה את בנה לרופא בקהילה, למוקד ולבית חולים אחר, ורק אחרי שהתעקשה לבצע צילום חזה לבנה הקטן, התגלה כי הבטריה תקועה בתוך הוושט שלו.

 

הפעוט הובהל למרכז שניידר לרפואת ילדים, שם בחדר הניתוח, שלפו ד"ר מנאר מטר, רופאה בכירה במכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד וצוות חדר הניתוח המיומן, את הסוללה מהוושט של הפעוט הקטן והוא הועבר להתאוששות ביחידה לטיפול נמרץ בשניידר. לאחר מכן הועבר למחלקה הכירורגית במרכז שניידר ובהמשך ישוחרר לביתו.

 

לדברי ד"ר מנאר מטר, רופאה בכירה במכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר: "מקרים כאלו של שאיפת ובליעת גופים זרים על ידי תינוקות וילדים קטנים יכולים להימנע. אנו מתריעים שוב ושוב בפני הורים על הסכנה בקרבת הילדים לחפצים קטנים הניתנים לבליעה ושאיפה. לתינוקות וילדים אין יכולת להתגונן היטב עם מנגנון הבליעה והשאיפה בו זמנית, מה שאומר כי כל חפץ שנכנס לפה עלול להיכנס לדרכי הנשימה. במידה והילד שאף גוף זר, יש להזעיק צוות רפואי או להביא אותו במהירות לבית החולים. במקרה ויש חשד לבליעת סוללה - הילד חייב לקבל עזרה רפואית בהקדם האפשרי, לצמצום הנזק מהתפרקות החומרים המצויים בה".
 

לדברי אמו של הפעוט: "אני קוראת להורים להקשיב לתחושות הבטן שלהם, ולהתעקש כשצריך בכל הקשור לבריאות ילדיהם. רק אחרי שהתעקשתי, ביצעו לבני צילום חזה שמצא את החפץ בגופו. אני מודה לכל מי שהתפלל בעבורנו, בזכות התפילות והמצוות של עם ישראל, זכינו לנס וניצלו החיים של בננו. אני רוצה להודות לצוות במרכז שניידר על הטיפול המסור שהעניקו לנו".   

 

 


עבור לתוכן העמוד