חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פרופ' דניאל לנדאו מונה לתפקיד מנהל המכון לנפרולוגיה במרכז שניידר

מחליף בתפקידו את פרופ' מרים דוידוביץ, אשר פרשה לגמלאות
פורסם: 05.01.20 | עודכן: 05.01.20

הנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית הודיעה על מינוי מנהל חדש בבית החולים: פרופ' דניאל לנדאו מונה לתפקיד מנהל המכון לנפרולוגיה ומחליף בתפקידו את פרופ' מרים דוידוביץ, אשר פרשה לגמלאות.

פרופ' דניאל לנדאו, נשוי ואב ל- 3 ילדים, שימש בחמש השנים האחרונות כמנהל מחלקת ילדים ב' במרכז שניידר, ולפני כן כמנהל מחלקת ילדים א' וכמנהל היחידה לנפרולוגיה של ילדים במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע. פרופ' לנדאו הינו בוגר לימודי רפואה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, סיים התמחות ברפואת ילדים במרכז הרפואי סורוקה ובהמשך התמחות-על בנפרולוגיית ילדים בבית החולים לילדים בוושינגטוןD.C.  בארצות הברית. פרופ' לנדאו היה שותף מרכזי באיפיון מספר מחלות גנטיות כלייתיות חדשות ועוסק בשנים האחרונות במחקר מעבדתי החוקר את המנגנונים של קומה נמוכה ואנמיה במחלת כליות כרונית. פרופ' לנדאו הינו פרופסור מן המניין ברפואת ילדים בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב.

המכון לנפרולוגיה במרכז שניידר מהווה מרכז ארצי לאי ספיקת כליות, דיאליזה והשתלות כליה בילדים. במסגרת המכון, מטופלים פעוטות, ילדים ובני נוער עם דרגות שונות של אי-ספיקת כליות כרונית (מרפאה פרא- דיאליטית) לרבות ילדים עם אי -ספיקת כליות סופנית המטופלים ביחידת הדיאליזה. כמו כן, צוות המכון הנפרולוגי מטפל בילדים עם מגוון רחב של מחלות כליה ודרכי השתן, ביניהם: מומים מולדים, זיהומים במערכת השתן, אבני כליות ויתר לחץ דם.
      
לדברי פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים: "הנהלת מרכז שניידר ואני מברכים על מינויו של פרופ' דניאל לנדאו לתפקיד מנהל המכון לנפרולוגיה, משוכנעים כי כישוריו, נסיונו הרב ומודים  מחלקת ילדים ב'. אני סמוך ובטוח כי אישיותו, ניסיונו וכישוריו של פרופ' לנדאו, יביאו להצלחה רבה בתפקיד זה. בנוסף, הנהלת בית החולים מודה לפרופ' מרים דוידוביץ, על שנות פעילותה הרבות והפוריות כמנהלת המכון לנפרולוגיה, מוקירים את מסירותה ותרומתה הרבה לבית החולים".

עבור לתוכן העמוד