חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חדש במרכז שניידר: מערכת CT מופחתת קרינה, חדשנית ומתקדמת

מערכת ה-CT החדשה הותקנה לאחרונה במחלקת דימות ותשמש את הילדים המטופלים בבית החולים. המערכת מאפשרת קיצור משמעותי של זמני הסריקה וביצוע סריקות איכותיות גם לילדים קטנים, בזריזות ואף ללא הרדמה
פורסם: 17.12.19 | עודכן: 16.04.23

מערכת Computed Tomography) CT) מופחתת קרינה, חדשנית ומתקדמת, הותקנה לאחרונה במתחם מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית ותשמש את הילדים המטופלים בבית החולים. המערכת שהותקנה, מערכת ה- SOMATOM Force מתוצרת SIEMENS, הינה מערכת הטומוגרפיה הממוחשבת המהירה והמתקדמת ביותר בעולם.


בניגוד למערכת CT רגילה, המצוידת בשפופרת רנטגן אחת וגלאי אחד, המערכת החדשה מצוידת בשתי שפופרות רנטגן ושני מערכי גלאים, המסוגלים לפעול במקביל או בנפרד. שיפור משמעותי זה מאפשר קיצור משמעותי של זמני הסריקה, עד כדי פחות משנייה, וביצוע סריקות איכותיות גם לילדים קטנים, בזריזות ואף ללא הרדמה. 


המערכת מצוידת בפרוטוקולים ייעודיים לסריקות ילדים וגם במרכיבי חומרה ותוכנה רבים, המאפשרים הפחתה משמעותית בכמות הקרינה ובכמויות חומרי הניגוד. בנוסף, המערכת מצוידת במצלמת מיקום משוכללת, המאתרת באופן אוטומטי את קווי המתאר של הילד הנבדק על מיטת המערכת, ומאפשרת לרנטגנאי למקם את המיטה בדיוק בגובה ובאזור הנדרש לסריקה בלחיצת כפתור בודדת.


מרכז שניידר הוא בית החולים היחידי מסוגו לילדים בארץ, והוא מספק את כל שירותי הדימות הקיימים והמתקדמים לילדים, תחת קורת גג אחת. המערכת החדשה מצטרפת לשירותי הדימות המתקדמים הניתנים כיום במסגרת מחלקת הדימות במרכז שניידר, ביניהם: MRI מתקדם, רפואה גרעינית וחדר שיקוף, אולטראסאונד ומערכות דימות בקדמת הטכנולוגיה, בדומה למרכזים הרפואיים המובילים בעולם.


צוות הרופאים והטכנאים במחלקת הדימות מתמחה בבדיקות לתינוקות, ילדים ובני נוער, קשוב לצרכיהם הייחודיים, מספק סביבה תומכת ומתן שירותי הדמיה מותאמת אישית לכל ילד לפי מצבו ועובד בשיתוף פעולה עם מרדימים המומחים בהרדמת ילדים, במידת הצורך.


לדברי ד"ר אסנת קונן כהן, מנהלת מחלקת דימות במרכז שניידר לרפואת ילדים: "שירותי הדימות בבית חולים לילדים חיוניים לאבחון מדויק של מחלות ופגיעות שונות בתינוקות, ילדים ובני נוער. אנו פועלים רבות לשדרג כל הזמן את מערך הדימות, כך שיהיה בחזית הטכנולוגיה ומותאם לילדים. בכלל זה, הותקנה מערכת ה-CT המתקדמת ומופחתת הקרינה".

עבור לתוכן העמוד