חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שנה שלישית ברציפות: פגיית מרכז שניידר מצטיינת משרד הבריאות

מחלקת הפגים במרכז שניידר נבחרה למחלקת פגים מצטיינת בדירוג 29 הפגיות בישראל לשנת 2019, על פי דירוג משרד הבריאות
פורסם: 22.12.19 | עודכן: 31.12.19

 

מחלקת הפגים במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית נבחרה, זו השנה השלישית ברציפות, למחלקת פגים מצטיינת בדירוג 29 הפגיות בישראל לשנת 2019, כך פרסם היום (22 בדצמבר, 2019) משרד הבריאות.

משרד הבריאות בחן את הפגיות השונות בארץ על פי מדדים שונים, ביניהם: ירידה בשיעור הזיהומים הנרכשים בפגיות, שיפור באיוש אנשי מקצועי המועסקים בפגיות, תוספות תקינה של אחים ואחיות, תוספת תקינה של אחים ואחיות שעברו הסמכה על בסיסית בטיפול נמרץ ביילוד, מיטות חדשות, חדרי תרופות, חדרי בידוד, קיום קורסי החייאה לצוות ולהורי הפגים, הפחתת הקרינה לה נחשפים הפגים, מתן קולוסטרום לפגים בתוך 8 שעות ראשונות מהלידה, הזנה בחלב אם ומעקב על היפותרמיה ועוד.

מחלקת הפגים במרכז שניידר לרפואת ילדים, בראשות פרופ' גיל קלינגר, מהווה מרכז שלישוני לרפואת פגים ויילודים מכל קצוות הארץ ומטפלת בכ- 1,000 פגים ויילודים מדי שנה. במחלקה מאושפזים פגים ויילודים עם בעיות רפואיות מגוונות כגון: מחלות נשימה מורכבות, מומים מולדים רב מערכתיים, מומי לב מולדים, מומים במערכת העצבים המרכזית, מומים בדרכי העיכול, הפרעות כרומוזומאליות ומטבוליות וכן פגים הנולדים במשקלי לידה נמוכים מאוד.

בימים אלה נבנית מחלקת הפגים החדשה בבניין החדש של מרכז שניידר לרפואת ילדים. מחלקת הפגים החדשה תהיה ממוגנת, ומתוכננת באופן שיספק פרטיות מרבית למשפחות הפגים הקטנים וישפר את תהליך מניעת הזיהומים במחלקה. המחלקה תצויד בטכנולוגיה מתקדמת, ויחד עם הטיפול המקצועי והמסור של צוות המחלקה, תצעיד את רפואת הפגים בישראל קדימה.

לדברי פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים: "הנהלת מרכז שניידר ואני גאים בהצטיינות שקיבלה מחלקת הפגים בשניידר. אנו מחוייבים להעניק את הטיפול הטוב ביותר לפגים הקטנים ולבני משפחותיהם ומוכיחים זאת כבר שנה שלישית ברציפות, נמשיך להוביל את רפואת הילדים בישראל ובכלל זה את רפואת הפגים, ונמשיך לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר שיש. יישר כח וכל הכבוד לצוות הרב תחומי בפגיה, אשר עובד במסירות רבה להצלת חיי הפגים ולשמירה על בריאותם". 

עבור לתוכן העמוד