חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

אופק החלים כנגד כל הסיכויים

אופק בן ה-15 ספג פגיעת ראש קשה כאשר נפל מאופניים חשמליים. הובהל למרכז שניידר ונותח על ידי ד"ר קרשנוביץ "מה שמאוד נדיר במקרה של אופק זה ההתאוששות שלו, התאוששות של 100%"
פורסם: 19.07.19 | עודכן: 25.08.19

אופק אשר, נער בן 15 מפתח תקווה, נפל על הכביש ונפגע בראשו בעת שרכב על האופניים החשמליים שלו, ללא קסדה.

הוא הובהל על ידי אמבולנס למרכז שניידר לרפואת ילדים עם פגיעת ראש קשה ובסכנת חיים.

מחדר הטראומה במיון, הועבר אופק לביצוע בדיקת mri בהולה, שם פגשו הוריו את ד״ר אמיר קרשנוביץ, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה בשניידר, שהסביר להם כי בנם סובל מנזק אקסונלי דיפוזי, פגיעת ראש קשה מאוד ומסכנת חיים.

במשך שעות ארוכות ניתח ד״ר קרשנוביץ את אופק בניתוח חירום. בפגיעה כזו, נוצרת בצקת במוח ולכן נדרש להוציא חלק מהגולגולת, על מנת לשחרר לחץ.

עם סיום הניתוח, הועבר אופק ליחידה לטיפול נמרץ בשניידר. הוריו חיכו במתח רב שיתעורר, ידעו שהוא בסכנת חיים והבינו כי פגיעה מוחית קשה כזו עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך.

ההתאוששות של אופק היתה מהירה ומפתיעה. כעבור 9 ימים, כבר עבר להמשך טיפול במחלקה. אמו זוכרת היטב כיצד הגישה לו את האייפד שלו והוא הקיש בקלות את הקוד.
 
שבועיים לאחר התאונה, אופק הועבר להמשך שיקום בבית לוינשטיין ולאחר 3 חודשים חזר לחדר הניתוח בשניידר, שם הוחזרה לו עצם הגולגולת.

אופק טופל בבית לוינשטיין מספר חודשים, ומשם שוחרר לביתו בבריאות מלאה.

לאחרונה הגיע אופק למרכז שניידר וביקר את ד"ר קרשנוביץ, הרופא שהציל את חייו, שניהם התרגשו מאוד לראות זה את זה.
 
החלמה מדהימה כזאת של 100 אחוז מפגיעת ראש כה קשה היא נדירה ביותר". אומר ד״ר אמיר קרשנוביץ, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר. "בחיי המקצועיים בארץ ובארה״ב, ראיתי עשרות מקרים כאלו, שהסתיימו במוות או במצבים של פגיעה מוחית בלתי הפיכה, ורק במקרים בודדים של החלמה מלאה". ד״ר קרשנוביץ מזהיר הורים לילדים ובני נוער ומזכיר כי חייבים לחבוש קסדה בכל רכיבה על אופניים, קורקינט או סקייטבורד. "גם נפילות הנראות קלות, עלולות לגרום לנזקים קשים ארוכי טווח".

 

עבור לתוכן העמוד