חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

משלחת ילדים ובני נוער שעברו השתלות איברים במרכז שניידר טסה לאלפים השוויצרים

מזה מספר שנים שממרכז שניידר יוצאת משלחת של ילדים מושתלים למחנה הסקי, מסורת המתאפשרת הודות לנדיבותה ותרומתה המתמשכת של חברה בעמותת "נאמני מרכז שניידר" הפועלת בבית החולים
פורסם: 07.04.19 | עודכן: 11.04.19

משלחת ילדים ובני נוער שעברו השתלות איברים במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית, טסה לאחרונה למחנה הסקי TACKERS  בכפר ANZE'RE שבאלפים השוויצרים. המשלחת טסה בליווי מיכל שפיר, מתאמת מושתלי הכבד בשניידר ודניס צ'חנסקי בן ה- 20, שבילדותו עבר השתלת כבד במרכז שניידר ובגיל 9, נמנה על משלחת הילדים שיצאה לאותו מחנה סקי. מזה מספר שנים שממרכז שניידר יוצאת משלחת של ילדים מושתלים למחנה הסקי, מסורת המתאפשרת הודות לנדיבותה ותרומתה המתמשכת של חברה בעמותת "נאמני מרכז שניידר" הפועלת בבית החולים. השנה חברת הטיסה אל על תרמה 3 מתוך 6 כרטיסי הטיסה מתל אביב לג'נבה.

המשלחת כללה 4 ילדים ובני נוער בגילאי 10 עד 15, מושתלי כבד, כליה ולב, שעברו את ניתוחי ההשתלות במרכז שניידר לרפואת ילדים. במחנה שהו 25 ילדים ובני נוער מושתלי איברים ממדינות שונות בעולם, ביניהן: בריטניה, אוסטרליה, צרפת, הונגריה, בלגיה ועוד.  

מחנה הסקי TACKERS הינו יוזמה של הגב' ליז שיק משוויץ, שסקי הוא תחביבה הגדול והיא עצמה מושתלת כבד. הגב' שיק עומלת כל השנה בגיוס כספים המוקדשים לארגון שבוע אחד ייחודי של מפגש ילדים ובני נוער מושתלים מכל העולם. לשבוע זה חשיבות רבה לילדים המושתלים: למרבית הילדים זו הפעם הראשונה בחייהם שהם מתנהלים באופן עצמאי וכן זוהי למעשה ההזדמנות הראשונה שמקבלים הילדים ובני הנוער המושתלים לשנות את השגרה הקבועה של בית ובית חולים. בנוסף, השהות והשינה המשותפת בחברת ילדים ובני נוער אחרים, מאפשרים לילדים למצוא שפה משותפת והבנה מלאה של אורח החיים לפני ואחרי ההשתלה, תוך גישור על פערי השפות והתרבויות.

מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו בית החולים המבצע את מרביתם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל, ומבתי החולים הבודדים לילדים בעולם, אשר ערוך לבצע מספר ניתוחי השתלות איברים במקביל. מאז הקמת מרכז שניידר, בוצעו בו למעלה מ- 600 השתלות לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

לדברי דניס צ'חנסקי, שהתלווה למשלחת הילדים: "המחנה מספק אווירה שונה מזו המוכרת לילדים המושתלים, הם לומדים על אורח חיים בריא המשלב פעילות גופנית, חווים חוויה מדהימה עם התמודדות ללא הורים, כאשר הדגש הוא על עצמאות ומחויבות ובעיקר לומדים שהם אינם לבד, יש כמותם רבים ברחבי העולם".

עבור לתוכן העמוד