חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

אורי בת השנתיים נחנקה בזמן שאכלה פופקורן

מומחי מרכז שניידר שלפו את חתיכות הפופקורן מדרכי הנשימה שלה והצילו את חייה
פורסם: 02.04.19 | עודכן: 02.04.19


מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית שלפו לאחרונה חתיכות פופקורן מדרכי הנשימה של פעוטה בת שנתיים. הפעוטה, אורי אדלר מפתח תקווה, הובהלה למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר, כשהיא סובלת מהשתנקות, קושי בבליעה וקשיי נשימה. בשל הבהילות והסכנה שנשקפה לחייה, היא הועברה בדחיפות לחדר הניתוח.

בהתארגנות מהירה הועמד צוות רפואי וסיעודי והוכן חדר ניתוח להכנת ניתוח החירום להצלת חייה של אורי הקטנה. בשיתוף פעולה של ד"ר פטריק שטפלר, רופא בכיר ומנהל המעבדה לתפקודי ריאות במכון הריאות במרכז שניידר, ד"ר גיא שטויר, רופא בכיר במכון הריאות במרכז שניידר, ד"ר רועי הוד וד"ר אורנה כץ-קדוש, רופאים בכירים ביחידת אף אוזן גרון בשניידר, הרופא המרדים ד"ר אלכסנדר טרבקין ואחיות חדר הניתוח, נשלפו חלקי הפופקורן מדרכי הנשימה שלה, בפעולת ברונכוסקופיה עדינה.

אורי היתה מונשמת ומורדמת במשך שעות ארוכות לאחר הפעולה, ביחידה לטיפול נמרץ בראשות ד"ר אלחנן נחום והאחות האחראית אסתר שמואלוב. לאחר שהתאוששה, היא אושפזה במחלקת ילדים ג' בראשות ד"ר עירית קראוזה והאחות האחראית רחלי גבע, להשגחה ובהמשך שוחררה לביתה.

לדברי ד"ר פטריק שטפלר, רופא בכיר במכון הריאות במרכז שניידר לרפואת ילדים: "באמצעות הברונכוסקופ, יכולנו להגיע ולשלוף את החתיכות הקטנות והחדות של הפופקורן, שנתקעו בדרכי הנשימה של הפעוטה הקטנה. אנו חוזרים ומתריעים בפני הורים על הסכנה בקרבת הילדים לחפצים ומאכלים אשר ניתנים לבליעה ושאיפה. חשוב להזכיר כי לילדים אין יכולת להתגונן היטב עם מנגנון הבליעה והשאיפה בו זמנית, מה שאומר כי כל חפץ שנכנס לפה עלול להיכנס לדרכי הנשימה. יש להרחיק מהישג ידם של תינוקות וילדים חפצים קטנים ומאכלים שאינם מתאימים לגילם מבחינת מרקם וגודל, כמו פופקורן או פיצוחים, ולהקפיד לחתוך פירות קטנים ועגולים. במידה והילד שאף גוף זר, יש להזעיק צוות רפואי או להביא אותו במהירות לבית החולים".

עבור לתוכן העמוד