חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

האם פורמולה ייחודית יכולה לשפר ולהאיץ גדילה בקרב מתבגרים?

בימים אלו נבדקת הפורמולה במסגרת מחקר של המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים. למחקר דרושים ילדות מעל גיל 9 וילדים מעל גיל 10, בריאים, נמוכים ורזים
פורסם: 25.02.19 | עודכן: 17.03.19

מומחי המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת הילדים, ממשיכים במחקר להאצת גדילה במתבגרים, הבודק את השפעתה של פורמולה תזונתית ייחודית על גדילתם של מתבגרים בריאים ונמוכים. המחקר מתקיים לאור הצלחת המחקר הראשון שנערך בילדים, אשר מצא כי פורמולה ייחודית, הניתנת לילדים בריאים, נמוכים ורזים בגילאי 3 – 9  שנים במשך תקופה של שישה חודשים, שיפרה באופן משמעותי את קומתם ומשקלם, תוך שמירה על BMI (היחס בין משקל לגובה) תקין.

 

המחקר מיועד לילדות מעל גיל 9 וילדים מעל גיל 10, אשר גובהם ומשקלם נמצאים מתחת לאחוזון 10 וטרם החלו את תהליך ההתבגרות המינית, ללא חסר בהורמון גדילה וללא מחלת מעי. משתתפי המחקר יחולקו באופן אקראי לקבוצת מחקר וקבוצת ביקורת. במהלך ששת החודשים הראשונים, הילדים יטופלו בפורמולה המחקר או בפלצבו. במהלך ששת חודשי המחקר הבאים, כל הילדים יטופלו בפורמולת המחקר. מטרת המחקר היא להוכיח שהפורמולה הניתנת למתבגרים תאיץ את גדילתם לעומת מתבגרים שאינם מקבלים אותה. כל הילדים המשתתפים במחקר, יקבלו ללא תשלום את הפורמולה הייחודית. המחקר מאושר על ידי ועדת הלסינקי של מרכז שניידר לרפואת ילדים.

 

בראש צוות המחקר עומדים רופאים בכירים במרכז שניידר לרפואת ילדים: פרופ' משה פיליפ, מנהל המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת, ופרופ' רענן שמיר, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד, יחד עם פרופ' ליאורה לזר, רופאה בכירה במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בשניידר וד"ר מיכל יעקובוביץ'-גוון, דיאטנית וחוקרת במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בשניידר.

 

לרישום למחקר ולקבלת פרטים נוספים ניתן ליצור קשר באמצעות טלפון:
03-9253833 או 03-9253828 בימים א'-ה' בין השעות 9:00 – 15:00
או באמצעות דוא"ל: [email protected]
[email protected]

עבור לתוכן העמוד