חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מומחי מרכז שניידר הסירו גידול ענק מארובת העין של נער בן 16

הניתוח המורכב נעשה בטכנולוגיה חדשנית בגישה אנדוסקופית
פורסם: 28.01.19 | עודכן: 06.02.19

מומחי מערך אף אוזן גרון של מרכז שניידר לרפואת ילדים ובית החולים בילינסון, מקבוצת הכללית, הסירו בהצלחה מלאה גידול בקוטר של כשבעה סנטימטרים מחלל פניו של מוחמד בן ה-16. הגידול הענק צמח בחלל הפנים של הנער בצמוד למוח ולגלגל העין, חדר לארובת העין וגרם ללחץ מסוכן על רקמות חיוניות ולסכנה מוחשית לאובדן הראייה.

 

לדברי פרופ' גדעון בכר, מנהל מערך אף אוזן גרון וכירורגיית ראש וצוואר במרכז שניידר ובמרכז רפואי רבין: "מדובר באזור מורכב מאוד לניתוח, אבחנו כי זהו גידול שפיר הנקרא JNA וכי גודלו מקשה מאוד על הסרה דרך האף בגישה זעיר פולשנית. הדרך הבטוחה ביותר לביצוע הניתוח הייתה בשיטה הקלאסית, תוך ביצוע חתכים בפנים, אבל היה חשוב לנו לעשות כל מאמץ על מנת למנוע פגיעה אסתטית ולאפשר לנער החלמה קלה ומהירה".

 

צוות המנתחים שכלל את ד"ר איתן סודרי, מנהל יחידת ניתוחי אף, סינוסים ובסיס הגולגולת בבילינסון, ואת ד"ר דרור גילוני, רופא בכיר ביחידה לרפואת אף אוזן גרון במרכז שניידר לרפואת ילדים, החליט לבצע את הפעולה בגישה אנדוסקופית בעזרת מערכות ניווט דרך חלל הפה.

 

בתום הניתוח המסובך והארוך הצליח הצוות הרפואי להוציא את הגידול דרך חלל הפה של הנער, תוך ביצוע חתכים מזעריים. זהו ניתוח המציג גישה חדשנית המצויה ברמה הגבוהה ביותר מבחינת הטכנולוגיה הניתוחית בעולם. הנער החלים במהירות וכעבור יום אחד בלבד שוחרר לביתו.

 

היחידה לרפואת אף אוזן גרון, בראשות ד"ר איל רווה, במרכז שניידר לרפואת ילדים היא מהמובילות בארץ. מדי שנה מתקבלים לטיפול במרפאה כ־7,000 תינוקות, פעוטות ילדים ובני נוער. מספר הניתוחים ביחידה הוא הגדול בישראל: צוות מנתחים מיומן מבצע יותר מ־1,300 ניתוחים. המנתחים ביחידה עברו התמחות על ברפואת אף אוזן וגרון בילדים בתחומיה השונים ובהתאם לצורך הם משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות וזעיר פולשניות.

עבור לתוכן העמוד