חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

המכון לאימנולוגיה ואלרגיה משתתף במחקר הבוחן את תפקידה של תזונת תינוקות ושל פורומולה פרוביוטית במניעת אלרגיה

המחקר מיועד לתינוקות עם היסטוריה של אלרגיה כלשהי במשפחה אשר טרם קיבלו פורמולת מזון לתינוקות
פורסם: 06.01.19 | עודכן: 06.02.19


מכון קיפר לאימנולוגיה ואלרגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים, מקבוצת הכללית, משתתף במחקר TEMPO, הבוחן את יעילות מתן פורמולה פרוביוטית במניעת התפתחות אלרגיה. המחקר משווה בין פורמולה פרוביוטית לבין פורמולה חלבית סטנדרטית במטרה לגלות אם היא מסייעת להפחית אלרגיות בקרב ילדים עם היסטוריה משפחתית של אלרגיה. שתי הפורמולות הניתנות לתינוק הן בטוחות ומותאמות לגיל התינוק, מכילות את כל מרכיבי החובה ועומדות בדרישות ההכרחיות להענקת תזונה אופטימלית לתינוק. את המחקר במרכז שניידר, מובילה ד"ר נופר מרכוס-מנדלבליט, מנהלת שירות אימנולוגיה קלינית בילדים.  

נדגיש כי חלב אם הוא מקור התזונה המתאים ביותר בשלב הראשון של החיים. למרבה הצער, לא כל האימהות יכולות להניק במשך כל הזמן שהיו רוצות, או שהן בוחרות לא להמשיך להניק את תינוקן. החלופה המתאימה והבטוחה היחידה היא פורמולה לתינוקות שפותחה באופן מדעי. מחקר זה מיועד לתינוקות בגיל נמוך מ-16 שבועות אשר נולדו במשקל תקין בלידה ונמצאים בסיכון לפתח אלרגיה על סמך ההיסטוריה המשפחתית (להורים או לאח/אחות המלאים יש אלרגיה כלשהי כולל אסתמה של העור, אסתמה נזלת או אלרגיה למזון). המחקר מיועד לתינוקות שטרם החלו לקבל פורמולה סטנדרטית לתינוקות (פורמולה היפואלרגנית מותרת). כחלק מההשתתפות במחקר התינוק יקבל את פורמולת המחקר ללא כל עלות.

 

צוות הרופאים במכון קיפר לאלרגיה ואימונולוגיה, בראשות פרופ' אברהם ביגלמן, מטפל בילדים הסובלים ממחלות אלרגיות והפרעות במערכת החיסון. בתחום העיסוק האלרגי מדובר בעיקר באסתמה, נזלת אלרגית, אלרגיה למזון ו\או תרופות, אורטיקריה, ואלרגיה לעקיצות דבורים וצרעות. האימונולוגיה עוסקת במחלות הנובעות מפגמים במערכת החיסון, אשר יכולים לגרום לזיהומים חוזרים.


למידע ופרטים נוספים ניתן לפנות למרפאת אלרגיה במרכז שניידר בטלפון:  039253652 להשאיר הודעה וצוות המכון יחזור אליכם. ניתן גם לפנות במייל לד"ר נופר מרכוס-מנדלבליט, מנהלת שירות אימנולוגיה קלינית ילדים: [email protected]   
 

עבור לתוכן העמוד