חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

"תראו אותי"

יום הילד הבינלאומי 2018, צוין במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית כמדי שנה, על ידי הוועדה להגנת הילד בבית החולים
פורסם: 26.11.18 | עודכן: 04.12.18


יום הילד התקיים השנה בסימן "תראו אותי", ומטרתו להעלות את המודעות ולחדד את הערנות לאיתור מצבי מצוקה ופגיעות בקרב ילדים. לכבוד האירוע העביר סופר הילדים המוערך, יהודה אטלס, הרצאה בנושא: "והילד הזה הוא ילד בסיכון", במסגרתה הקריא לקהל שירים אותם כתב על בסיס סיפוריהם של מבוגרים אשר חוו התעללות והזנחה בילדותם.
 
במסגרת הפעילות שנערכה בלובי בית החולים, נערכו צילומי מגנטים של הורים וילדים בסימן חשיבות המודעות והאחריות על שלום הילדים. להורים ניתנו דגשים להקשבה נכונה ולילדים חולקו חוברות "חמודי למען שלום הילד", הכוללות הסבר כיצד להימנע ממצבי סיכון ומתי כדאי לשתף את המבוגרים.
בנוסף חולקו דפי מידע בנושא מניעת תאונות בבית, בטיחות ילדים ברכב, מניעת נפילות, מזון מותאם גיל ודפי הסבר על הסכנה שבטלטול תינוקות.

הועדה להגנת הילד במרכז שניידר לרפואת ילדים, מהווה גוף המלווה ומייעץ לצוותים אודות ילדים המגיעים לטיפול בבית החולים אשר לגביהם מתעורר חשד כי עברו התעללות או הזנחה. כמו כן, תפקיד הועדה להגביר את המודעות ולהדריך את צוותי בית החולים בנושא התעללות והזנחה של ילדים.

צוות הועדה כולל את יושבת ראש הועדה, ד"ר רמה שוורץ, רופאה בכירה במחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר, המרכזת אפרת הראל, עובדת סוציאלית במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר, דגנית בן ניסן, פסיכולוגית ראשית במכון להתפתחות הילד במרכז שניידר, ועידית רונן, אחות הועדה, מהנהלת הסיעוד.

 

עבור לתוכן העמוד