חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מחלקה לרפואה פסיכולוגית - מרכז מצוינות ארצי

המחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר הוכתרה כמרכז מצוינות ארצי על ידי הכללית
פורסם: 08.07.18 | עודכן: 15.07.18


בתמונה: פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר (ראשון מימין) ונועז בר ניר, מנכ"ל הכללית (שני מימין) מעניקים את התעודה לפרופ' סילבנה פניג, מנהל המחלקה לרפואה פסיכולוגית (שלישית מימין) ולצוותה

המחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית, הוכתרה כמרכז מצוינות ארצי על ידי חטיבת בתי החולים של הכללית.


צוות המחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר לרפואת ילדים, בראשות פרופ' סילבנה פניג, מטפל בילדים ובני נוער מכל רחבי הארץ, הסובלים מבעיות מורכבות המשלבות קשיים תפקודיים ורגשיים. תפיסת העולם של המחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר מבוססת על עיקרון הומניסטי, שיתוף פעולה מלא עם הילד ובני משפחתו ושקיפות מלאה של התוכנית הטיפולית. חזון המחלקה הוא מתן מענה טיפולי מקיף רב-תחומי, המשלב גוף ונפש כיחידה אחת, שמירה על כבוד האדם, שמירה על איכות ובטיחות הטיפול ואחריות מלאה כלפי הילד ומשפחתו.


במסגרת המחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר פועלות מרפאות ייעודיות ומומחיות לנושאים השונים הקשורים בבריאות הנפש בילדים ובני נוער, ביניהן: מרפאת דיכאון ואובדנות, מרפאת חרדה, מרפאה להפרעות טיקים וטורט, מרפאה לפוסט טראומה, מרפאה לאילמות סלקטיבית, מרפאה להפרעות התפתחותיות עם תחלואה נפשית נלווית, מרפאת ביופידבק והיפנוזה, סמכות הורית, לקויות למידה, טיפול משפחתי, מרפאה רב מקצועית לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, מרפאה להפרעות המשלבות גוף-נפש, מרפאה בריאטרית להערכה והכנה של ילדים הסובלים מהשמנת יתר חולנית ומועמדים לניתוח, ומרפאה כללית. במקביל פועלת במסגרת המחלקה יחידה אשפוזית להתערבות במשבר, המטפלת במגוון רחב של בעיות פסיכיאטריות ולהפרעות גוף-נפש. המחלקה כוללת גם מערך לטיפול בהפרעות אכילה, המורכב ממרפאה, טיפול יום ואשפוז ייעודי להפרעות אכילה, מודל המאפשר לשמור על הרצף הטיפולי של הילדים במקום אחד. צוות המחלקה מספק גם שירותי ייעוץ בתחום בריאות הנפש לשאר המחלקות והמרפאות וכן לחדר המיון במרכז שניידר.


כללית בוחרת אחת לשנתיים יחידות ומחלקות מצטיינות מתוך בתי החולים שבניהולה, לקידום איכות רפואיות ומצוינות מקצועית. לאחרונה נבחרו 19 מחלקות ויחידות כמרכזי המצוינות, הודות להישגים שהם מציגים בתחומי הטיפול הרפואי, המחקר, הטכנולוגיה והשירות הרפואי.


לדברי פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר: "שמה של המחלקה לרפואה פסיכולוגית בשניידר הולך לפניה. אני גאה בצוות המחלקה על פעילותה הענפה, על פיתוח תכניות טיפול חדשניות ושימת דגש על הצטיינות במחקר ועל כך שהיא פועלת למען הסרת הסטיגמה השלילית בכל הנוגע לבעיות וקשיים בבריאות הנפש".


לדברי מנכ"ל הכללית, נועז בר ניר: "בחירת מרכזי המצוינות נעשתה על בסיס מדדים של מצוינות ארגונית, הישגים בתחום האקדמיה, שירות ושיתוף הפעולה עם קהילה. בתי החולים של כללית הם מהמקצועיים והמובילים בישראל ומספקים למטופלים רפואה אינטגרטיבית. אני גאה בעבודת הצוותים ומחזק את ידי העובדים והמנהלים שמובילים עשייה ענפה שבזכותה אנו משפרים את האיכות הרפואית ומשפיעים לטובה על רווחת המטופלים שלנו".

 


עבור לתוכן העמוד