חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

אמה הקטנה חזרה לחיים

אמה בת השנה ועשרה חודשים הגיעה למרכז שניידר בשל מחלת חום, כעבור זמן קצר קרסו ריאותיה והיא חוברה למערכת ECMO המחליפה את פעילות הלב והריאות, למשך 68 ימים. החיבור לאקמו אומנם מציל חיים, אך עלול להיות כרוך בסיכונים ובסיבוכים ולפיכך נעשה מאמץ לצמצם ככל הניתן את משך החיבור למכונה. 68 ימים בהם חוברה הפעוטה למכשיר האקמו הינו מספר ימים יוצא דופן וזהו נתון נדיר!
פורסם: 25.06.18 | עודכן: 10.07.18

אמה שניידר, בת השנה ועשרה חודשים הגיעה למחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית, בעקבות מחלת חום. בעודה מקבלת טיפול במיון קרסו ריאותיה. הפעוטה הועברה במצב קשה ליחידה לטיפול נמרץ בראשותו של ד"ר אלחנן נחום ומשם ליחידה לטיפול נמרץ לב, בראשותו של פרופ' עובדי דגן שם חוברה הפעוטה למערכת ECMO (Extracorporeal Membrane Oxygenation) אשר מחליפה את פעילות הלב והריאות למשך 68 ימים. החיבור הממושך למערכת סייע לריאותיה הקטנות של אמה להתאושש, והיא שוחררה לביתה כעבור 103 ימי אשפוז, כאשר הטיפול המקצועי והיעיל הצליח לצמצם למינימום את היקף הסיבוכים הכרוכים בחיבור כה ממושך למערכת.

 

הוריה של אמה הקטנה הודו לצוות הרפואי בהתרגשות: "תודה רבה על שבזכותכם חזרנו הביתה עם ילדה בחיים, הטיפול הרפואי המסור והיעיל שבתנו קיבלה, מחדר המיון, דרך היחידה לטיפול נמרץ ועד לטיפול הממושך ביחידה לטיפול נמרץ לב, הצילו את חייה. תודה לפרופ' עובדי דגן, לד"ר עופר שילר ולד"ר ערן שוסטק על טיפול רפואי בלתי מתפשר, על קבלת החלטות לא פשוטה, על התקשורת היומיומית ושיתוף בכל הדילמות, על ההקשבה והסבלנות. לגולן שוקרון מפעיל האקמו על טיפול מסור ומקצועי גם בסופי שבוע ובשעות לא שגרתיות, למנהלת הסיעוד רים עבד אל חי ולכלל האחים והאחיות במחלקה. הרגשנו כל הזמן כי הילדה בידיים בטוחות, כי עושים כל שניתן לעשות בשבילה וכי לא מחסירים ממנה דבר. זה מפתיע, מדהים ולא מובן מאליו לקבל יחס ושירות כאלו בבית חולים ציבורי".

 

לדברי פרופ' עובדי דגן, מנהל היחידה לטיפול נמרץ חזה ולב, מרכז שניידר לרפואת ילדים: "אין ספק כי בזכות עירנות הצוות הרפואי, והימצאותה בבית חולים אשר יש ברשותו מערכת ECMO ומערכות טיפול מתקדמות, ושילוב כל הדיספלינות השונות, ניצלו חייה של הפעוטה", חיבור כה ממושך על מכשיר האקמו הינו נדיר מאוד.

 


אמה שניידר והוריה עם הצוות הרב תחומי ביחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר

 

כותבים עלינו


כאן יש תמונה
כשאמה בת השנתיים התמוטטה בכניסה לבית־החולים שניידר, היא הובהלה לטיפול נמרץ וחוברה למכונת לב־ריאה. הרופאים הזהירו את ההורים המודאגים שאחרי 21 יום קיים חשש לנזק נוירולוגי, אבל לא איבדו תקווה לרגע. לאחר 68 ימים קרה הנס - הפעוטה התאוששה כנגד כל הסיכויים.
"ynet" ו"ידיעות אחרונות"
עבור לתוכן העמוד